Gaisro byloje įtarimai pareikšti dviem Alytaus ugniagesių vadams

 

Įtarimai pareikšti gaisro metu Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas ėjusiam Sauliui Mockevičiui ir esamam Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui Algirdui Bautroniui. „Dzūkijosveidas.lt“ montažas: 15 min., Žygimanto Gedvilos ir „Dzūkijosveidas.lt“ nuotraukos.

Trečiadienį buvo papildytas Alytuje esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ kilusio gaisro bylos įtarimųjų sąrašas. Naujausių įtarimų šešėlis krito dviem Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams – gaisro metu Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas ėjusiam pareigūnui ir esamam Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkui.

Trečiadienio popietę Kauno apygardos prokuratūros surengtoje spaudos konferencijoje buvo pranešta, kad iš viso pranešimai apie įtarimus įteikti jau septyniems asmenims. Dar du asmenis nutarta apklausti specialiaisiais liudytojais.

Daugiau detalių apie ikiteisminį tyrimą dėl Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje, kilusį gaisrą atskleidė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius ir ikiteisminio tyrimo prokurorų grupei vadovaujanti Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Jų įsitikinimu, gaisro Alytaus padangų gamykloje „Ekologistika“ buvo galima išvengti, jei būtų tinkamai vykdyta priešgaisrinė priežiūra.

Pasak jų, nustatyta, kad „Ekologistikoje“ valstybinė priešgaisrinė priežiūra vykdoma nebuvo, o Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai šio objekto netikrino. Naujausi įtarimai buvo įteikti įvykio metu Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininko pareigas užėmusiam, dabar už savanorius ugniagesius, vykdančius visuomenės švietimą gaisrų prevencijos srityje, atsakingam specialistui Sauliui Mockevičiui ir Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pareigas einančiam Algirdui Bautroniui.

Teigiama, kad abu šie asmenys netinkamai atliko savo pareigas, dėl to valstybė patyrė didelę žalą. Esą jie niekaip nereagavo į padangų perdirbimo įmonės veiklos pobūdį ir neįvertino jos kaip pavojingo objekto, mat patalpų viduje buvo sandėliuojami bei perdirbami itin dideli kiekiai nenaudojamų padangų. Jiems skirtos kardomosios priemonės – neišvykti. Už pareigų neatlikimą jiems gali grėsti bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Šiandien prokurorų buvo apklaustas S. Mockevičius, jis parodymus davė, o A. Bautronis pasinaudojo teise neduoti parodymų.

Susisiekti su Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnais kol kas nepavyko.

Apie Alytaus ugniagesių pareigūnams pareikštus įtarimus buvo informuotas ir Priešgaisrinės apsaugos departamentas, kuriam buvo pavesta spręsti dėl pareigūnų nušalinimo nuo pareigų.

Prokurorai kaip specialiuosius liudytojus apklausė ir dar du Alytaus ugniagesių pareigūnus, kurie pusantro mėnesio iki gaisro lankėsi įmonėje, ją tikrino atliko, o apie aptiktus pažeidimus neinformavo, mat manė, kad šio objekto priešgaisrinė priežiūra yra vykdoma.

Iš viso tyrime jau apklausti 109 liudytojai, taikyti laikini nuosavybės teisės apribojimai, skirta 15 užduočių atlikti objektų tyrimus, suformuoti 158 paklausimai.

Nors gaisro priežasties nustatymo tyrimo išvadų dar nėra, prokurorai teigė, kad neatmetama, jog tai galėjo būti tyčinis padegimas. Be to, tolesnėje bylos eigoje gali atsirasti ir daugiau įtariamųjų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *