Gaisravietė po daugiau nei trijų mėnesių: matosi šviesa tunelio gale

Taip gaisravietė atrodo šiandien (nuotrauka viršuje) ir taip atrodė užgesinus gaisrą (nuotraukos apačioje). Naujienų portalo „Dzūkijos veidas“ montažas: Luko Andronavičiaus ir „Dzūkijosveidas.lt“ nuotraukos.

Po gaisro Alytuje esančioje padangų perdirbimo gamykloje rezervuaruose susikaupęs užterštas vanduo praėjusį savaitgalį buvo baigtas valyti. Rezervuaruose liko tik dumblas, kuris ten pat liks iki pat pavasario. Ir pačios gaisravietės vaizdai šiandien yra gerokai pasikeitę, o atliekų išvežimo darbus galutinai pabaigti planuojama jau dviejų savaičių laikotarpiu.

Atliekas baigs vežti iki vasario vidurio

Antrasis gaisravietės tvarkymo etapas pamažu eina į pabaigą, o ji numatyta vasario antrą savaitę. Šiame etape bus sutvarkyta daugiau nei 7700 kubinių metrų atliekų. Pirmuoju pavojingų atliekų išvežimo etapu buvo išvežta 680 tonų pavojingų atliekų. Tai atsiėjo 238 tūkst. eurų. Antrojo etapo metu, išrūšiavus degėsių mišinį, pavojingų atliekų išvežta dar 3500 tonų. Jų bus ir daugiau, nes kol kas ne visas degėsių mišinys yra sutvarkytas ir išrūšiuotas. Neabejojama, kad antrojo etapo atliekų tvarkymo išlaidos bus kur kas didesnės negu pirmojo etapo.

„Kalbėti, kiek galutinai atsieis gaisravietės atliekų tvarkymas, šiek tiek dar anksti, nes nežinome, kiek iš viso bus išvežta atliekų. Kiekvieną dieną vykdomi vežimai, rūšiuojamos atliekos, atskiriamas metalas, betonas“, – bendrovės „Toksika“ komercijos direktorius Lukas Andronavičius.

Tokie vaizdai gaisravietėje yra šiandien.

Vandenį išvalė greičiau nei planavo

Praėjusį šeštadienį baigtas išvalyti po gaisro susikaupęs užterštas vanduo. Iš viso bendrovė „Dzūkijos vandenys“ jo išvalė daugiau kaip 40 tūkst. kubinių metrų ir išleido į Nemuną.

Užteržto vandens „Dzūkijos vandenų“ nuotekų valykloje buvo sukaupta apie 30 tūkst. kubinių metrų, o po gaisraviete esančiame lietaus rezervuare jo buvo dar apie 10 tūkst. kubinių metrų. Dar maždaug apie tūkstantį kubinių metrų jo buvo ir padangų perdirbimo gamyklos rūsiuose.

Po gaisraviete esančiame lietaus rezervuare užteršto vandens buvo prisikaupę apie 10 tūkst. kubinių metrų.

Bendrovei „Dzūkijos vandenys“ vandens išvalymas kainavo apie 41 tūkst. eurų, o bendrai sudėjus visas gaisro padarinių likvidavimo išlaidas, suma išaugo per 70 tūkst. eurų.

„Į Nemuną išleistos išvalytos nuotekos poveikio gamtai ir aplinkai neturėjo, nes jos atitiko visas leidime nustatytas normas. Užterštas gaisro vanduo maišėsi kartu su nuotekų valymo vandeniu, jis buvo praskiestas, todėl galėjome padidinti valomo vandens kiekius ir per parą jo išvalydavome apie 800 kubinių metrų“, – kalbėjo „Dzūkijos vandenų“ gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius.

Vandens valymo darbus „Dzūkijos vandenys“ pradėjo lapkričio pabaigoje. Visas procesas truko maždaug du mėnesius – trumpiau negu buvo planuota. Tą padaryti buvo ketinama per maždaug tris mėnesius.

Lauks dumblo tyrimų rezultatų

Nors vanduo jau išvalytas, rezervuaruose liko nusėdęs maždaug dumblas, kurio šiuo metu yra apie tūkstantis kubinių metrų. Jį planuojama palikti iki pat pavasario, o per tą laiką bus atliekami jo tyrimai. „Tik gavę tyrimų atsakymus spręsime, ką konkrečiai su juo galime daryti. Galvojame jį irgi išvalyti, priklausomai nuo to, kokią teršalų koncentraciją jame rasime. Jeigu didelės taršos nebus, tada išvalysime, nusausinsime. Planuojame sudaryti sutartį su Akmenės cemento gamykla, kuriai ir parduosime dumblą“, – sakė L. Mackevičius.

Pasak jo, dumblo tyrimai kainuos apie 50 eurų ir juos darys Lietuvos sertifikuotos įmonės. Bus tiriami sunkieji metalai ir aromatinius angliavandenilius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *