Vaiko teisių gynėjai: „Nepaverskite švenčių savo vaikams sunkiausiu išgyvenimu“

Vaiko teisių gynėjai: „Nepaverskite švenčių savo vaikams sunkiausiu išgyvenimu“ 1
Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Ž. Abromaitienė

Kalėdų dvasia aplenkė kelias Alytaus apskrities šeimas, kurios dėl neatsakingo alkoholinių gėrimų vartojimo pažeidė savo vaikų teises. Gaila, tačiau tenka pripažinti, kad ir per gražiausias metų šventes šeimose neapsieita be šių pažeidimų.

Alytaus apskrities vaiko teisių gynėjai nuo gruodžio 24-osios iki 26-osios gavo 18 pranešimų apie vaiko teisių pažeidimus. Pernai tuo pačiu metu Alytaus apskrityje užfiksuotas 21 vaiko teisių pažeidimas.

Apmaudu tai, kad pagrindinė priežastis, temdanti vaikų šventes, yra tėvų negebėjimas per šventes išlikti blaiviems ir užtikrinti vaikų saugumą.

Sunku nuspėti, kokios bus Naujųjų metų sutiktuvės, tačiau vaiko teisių gynėjai primena tėvams, auginantiems nepilnamečius vaikus, jog vaiko tėvai ar kiti vaiko atstovai pagal įstatymą privalo pasirūpinti, kad vaikas iki 6 metų be objektyvios būtinybės neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros. Tėvai taip pat, turi būti tikri, jog vaikas yra pakankamai brandus, kad suprastų ir klausytų tėvų duotų nurodymų kol tėvų nėra šalia. Įsitikinkite, kad atsiradus poreikiui, vaikas turės galimybę ir mokės skubiai susisiekti su jumis arba kitais emociniais ryšiais susijusiais suaugusiais asmenimis, gebės išsikviesti pagalbą. Tuo atveju, jeigu nuspręsite pasivaišinti alkoholiniais gėrimais, susitarkite, kuris iš tėvų prireikus galės tinkamai pasirūpinti vaiko poreikiais.

„Nepaverskite švenčių savo vaikams didžiausiu ir sunkiausiu išgyvenimu. Tėvai privalo pasirūpinti vaikų saugumu, tai – jų pareiga“, –  sako Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.