Verslininkės patarimas globojamiems vaikams – išnaudoti visas gyvenimo galimybes

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Alytaus apskrities skyriaus nuotrauka.

Jau visai čia pat kvepia Kalėdomis, laikotarpiu, kai tikima stebuklais, kai pildosi lūkesčiai. Jaukiam pokalbiui apie gyvenimo lūkesčius ir galimybes prie puodelio šaltalankių arbatos ir skanaus pyrago savo restorane Alytaus bendruomeninių globos namų vaikus pakvietė tarptautinės organizacijos „Zonta“ narė Eglė Mandeikė.

Šį susitikimą organizavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Alytaus apskrities skyriaus specialistai.

„Alytaus vaiko teisių gynėjai rūpinasi vaikų švietimu ir jų ugdymu, kad jie žinotų savo teises, pareigas ir galimybes gyvenime. Norisi, kad visa tai jie išnaudotų. Tam pasitelkėme puikų pavyzdį –  tarptautinės organizacijos „Zonta“ narę Eglę Mandeikę, kuri sutiko pasidalinti savo sėkmės istorija. Norime, kad tai taptų sektinu realiu pavyzdžiu bendruomeninių globos namų vaikams“, – sakė Vija Kudzienė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos Alytaus apskrities skyriaus Viešųjų ryšių ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.

Eglė Mandeikė šiandien – sėkminga verslininkė, dviejų vaikų mama. Ji užaugo trijų vaikų šeimoje ir buvo jauniausia, todėl, kaip ji pati sakė, visuomet jautė aplinkinių lūkesčius, kad savo pasiekimais ji būtų ne prastesnė nei tuo metu sėkmingai gyvenime įsitvirtinę jos sesuo su broliu.

Restorano savininkė pasakojo, kad savo verslą įkūrė visai netikėtai ir viskas prasidėjo nuo Napoleono torto, kurį pradėjo kepti asmeninių švenčių progomis. Polinkį gaminti maistą ji turėjo dar nuo vaikystės ir galiausiai suaugus jis išsivystė į verslą.

„Jeigu turite bent menkiausią jausmą, kad jums patinka kažką daryti, pasitikėkite savimi ir bandykite tai rutulioti toliau. Niekas jums nepadės ant lėkštutės ir neatneš. Nė vienas duotas dalykas nebus tiek vertas, kaip pasiektas savo pačių rankomis. O pasiekti tikrai galima viską. Žinoma, gyvenime bus visko – ir džiaugsmo, ir nusivylimų, ir ašarų, ir pasiekimų. Linkiu Jums kuo prasmingesnio gyvenimo ir naudotis visomis jo teikiamomis progomis. Kuo daugiau sugersite visko į save, tuo toliau jums bus lengviau“, – pasakojo restorano vadovė.

Verslininkė pasakojo, kad savo versle ji ne tik vadovauja, bet daro viską, ką reikia – pluša virtuvėje, plauna indus, valo patalpas, dirba padavėja. Ji patarė vaikams niekada nebijoti bandyti, eksperimentuoti.

3 komentarai apie “Verslininkės patarimas globojamiems vaikams – išnaudoti visas gyvenimo galimybes

  1. Laba diena. Perskaičiau ši straipsnį ir tik viena supratau, kad čia ji nori save pasireklamuoti visų vaikų akivaizdoje.. Bet kaip patiems vaikams pradėti savo gyvenimą išėjus iš valdiškų namu nieko konkretaus ir nepasakė.. Tiksliau straipsnis apie nieką. Va tau ir vaikų tesių organizacija, kuri yra sukurta tik tuščiam laikui leisti ir vaikams pudriti smegenis. Patys nieko konkretaus gyvenime nemoka ,, taip kaip gali9 kitus apie tai išmokyti.. Norint tokius vaikus išmokyti gyvenimo pradmenų ir kitokių gudrybiu, reikia patiems toki gyvenimo kelia praeiti. Tada ir galėsite mokyti kitus vaikus, bet ne mulkinti juos ir aiškinti to , ko patys visai nieko nežinote ir nemokate. Viso geriausio.

    1. Esu artimai pažįstama su tokiais vaikais. Ne visi, bet dauguma nori tik imti arba atimti, o ne kažką duoti kitiems. Pažiūrėkite į nuotrauką, jau dabar dengia veidą. Netikiu, kad iš kuklumo. Kas dengia veidus TV žiniose? Kad kažko vertingo gyvenime pasiekti, reikia stengtis. Viktoras klausia: ” kaip patiems vaikams pradėti savo gyvenimą išėjus iš valdiškų namu”. Šis klausimas turėtų būti adresuojamas ne Eglei.
      Vienas protingas žmogus man yra pasakęs: “Tu jų gaili, užjauti, šelpi, o, jeigu būtų situacija kaip 1917 metais Rusijos revoliucija, tie patys nuniokotų ir užimtų tavo namus, o tave sunaikintų.”

  2. Šaunuolė Eglė, puikus pavyzdys mergaitėms ir ne tik: jaunoms moterims, mamoms, žmonoms. Sėkmės sekančiais metais ir dar sekančiai ir t.t.:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *