Alytaus gaisro byloje – įtarimai įmonės vadovui ir vienam darbuotojui

Alytaus gaisro byloje - įtarimai įmonės vadovui ir vienam darbuotojui 1
Dzūkijosveido.lt archyvo nuotr.

Šią savaitę ikiteisminiame tyrime dėl Alytuje esančioje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilusio didžiulio gaisro dviem asmenims įteikti pranešimai apie įtarimus.

Įmonės vadovui Juozui Cicėnui ir dar vienam darbuotojui, kuris paskirtas atsakingu už aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi, įteikti pranešimai apie įtarimus dėl nusikalstamų veikų. Įtariama, kad jie netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 milijonų eurų žala. Abiem įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti.

Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje ikiteisminio tyrimo metu buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.

Viena tyrimo kryptis atliekama vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. „Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“. Taip pat tyrimas atliekamas vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“. Šioje ikiteisminio tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų bei ar tinkamai buvo tvarkyta įmonės buhalterinė apskaita. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai.

Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – Tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo metu vertinama institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorų grupė, ją sudaro keturi specializuoti prokurorai. Ikiteisminį tyrimą atlieka Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.

Parengta pagal Generalinės prokuratūros informaciją

Vienas komentaras apie “Alytaus gaisro byloje – įtarimai įmonės vadovui ir vienam darbuotojui

  1. Juokingiausia šitoje vietoje istorija: kaimynas, su paskola, išsiskyręs, moka elementus, pasiėmė paskola, mašina nauja įsigijo, policija atemė už važiavima girtam, dirbo šitame darbe, pakėlė jį pareigose į darbo saugos vadovą, o jis išgeriantis, viso tai žino.. Dabar be darbis, skolose sėdi ir kriminalistai jį buvo sulaike vos ne 2dienas, spaudimą davė, kad tik jis būtų kaltas. Gaila kad niekas negalvojo, kad taip nutiks, būtų kažkas nufilmaves, būtų dabar įrodymų, kaip dirba kiti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.