Alytaus rajono ūkininkus pasiekė kompensacijos už gaisro padarytą žalą

Alytaus rajono savivaldybė pervedė kompensacijas rajono ūkininkams už per gaisrą Alytuje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ patirtą žalą.

Alytaus rajono savivaldybės administracija prašymus suteikti valstybės paramą už žalą dėl gaisro teikė du kartus. Ūkininkų, verslininkų, įstaigų patirta žala buvo suskaičiuota 100995 Eur. Vyriausybės nutarimu Finansų ministerija savivaldybei pervedė 58 308 Eur ūkininkams ir įstaigoms.

„Kompensacijos skirtos žalą patyrusiems pieno ūkiams, rajono Visuomenės sveikatos biurui, Priešgaisrinės apsaugos tarnybai, savivaldybės administracijai, kol kas nutarimo apie kompensacijas verslininkams negavome“, – sakė savivaldybės administracijos direktorė, Komisijos prašymams suteikti valstybės paramą už žalą pirmininkė Gintarė Jociunskaitė.

Kompensacijos už uždraustą naudoti, parduoti, priduoti pieną pervestos 92 ūkininkams. Iš viso išmokėta 35 152 Eur. Mažiausia kompensacija – 21,39 Eur, didžiausia – 7678,94 Eur. Daugiausia kompensacijų – iki 100 Eur.

Skirtos kompensacijos ir dėl gaisro žalą patyrusioms įstaigoms – Alytaus rajono visuomenės sveikatos biurui už įsigytas apsaugos priemones, vandenį, cheminius tyrimus taršos nustatymui – 2686 Eur, Priešgaisrinei apsaugos tarnybai už kurą, gaisrinių rangovių, puskaukių su filtrais įsigijimą – 3246 Eur, savivaldybės administracijai už gatvių plovimą, siurbimą, didmaišių lapams pirkimą, pieno išvežimą utilizuoti – 17 224 Eur.

Gaisras Alytuje padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ vyko spalio 16–25 dienomis. Ekstremali situacija Alytaus rajone vis dar neatšaukta, dėl taršos apribojimai tiekti žaliavinį pieną ar naudoti jį savo reikmėms taikomi devyniuose Alytaus seniūnijos kaimuose.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *