Vasaros estrados projektas – tarsi linksmieji kalneliai: sužlugdyti negalima įgyvendinti

Lapkričio pabaigoje vykusio Alytaus miesto tarybos posėdžio metu pasigirsta kalbų, kad pirmoji didžioji alytiškių iniciatyva – vasaros estrada miesto sode – veikiausiai žlunga. Tąkart administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė komentavo, kad visa tai tik todėl, kad atsirado komunikavimo sunkumų su idėjos autoriumi, kad jis nepateikia paveldosauginius reikalavimus atitinkančių projekto patikslinimų. Šiandien situacija primena linksmuosius kalnelius, mat ji vėl pakrypo kitokia linkme.

Antradienį vyko Alytaus miesto savivaldybės atstovų susitikimas su idėjos autoriumi Linu Jakštoniu ir kultūros paveldo specialistais. „Didžiausia problema yra su kultūros paveldo sutikimais, ar miesto sode galima įrengti sceną ir laisvalaikio erdvę, ar ne. Buvo grįžta prie idėjos estradą įrengti pagal 2002 metų techninį projektą. Kultūros paveldo departamento atstovai tikrai neprieštaravo pačiai scenai, tačiau nerimą jiems kėlė pati laisvalaikio erdvė arba kitaip vadinama terasa su suoliukais. Jie prašė šiek tiek pakoreguoti brėžinius ir pateikti derinimui. Buvo prašoma nurodyti ir konkrečias įrangos vietos koordinates. Iniciatyvos teikėjai įsipareigojo tą padaryti ir panašu, kad sutarimas bus surastas“, – sakė N. Rinkevičiūtė.

Tiesa, piliečių iniciatyvų tvarkos apraše yra nurodytas konkretus iniciatyvų įgyvendinimo terminas. Didelės apimties projektams įgyvendinti – per dvejus, mažos apimties – per vienerius metus.

Deja, bet pirmosios alytiškių išrinktos iniciatyvos – vasaros estrados Alytaus miesto sode – įgyvendinimo terminas baigiasi jau šių metų gruodžio 31 dieną. Pasak pavaduotojos, dėl šios priežasties teks šio projekto svarstymą komitetuose ir tvirtinimą tarybai teikti iš naujo.

Pasak N. Rinkevičiūtės, idėja iš esmės nesikeis. Pati estrada numatyta miesto sodo teritorijoje, kuri šiuo metu yra išdėta trinkelėmis ir kur seniau stovėjo koncertinė erdvė. Tai nebus statinys, o įrenginiai.

Pasiteiravus, tai kada vis tik alytiškiai, pritarus tarybai, galės išvysti pirmosios didžiosios iniciatyvos rezultatą, pavaduotoja patikino, kad optimistiškiausiu atveju tik po metų.

Susisiekus su idėjos autoriumi, L. Jakštoniu, jis taip pat patikino, kad nesusipratimų nebeliko ir kad viskas eina į priekį. Teliko tik išspręsti keletą techninių detalių. „Manau, kad dabar viskas bus gerai, tik priklausys nuo tarybos sprendimo. Tačiau nenorėčiau tikėti, kad taryba projektui nepritars, juk tai gyventojų išrinkta iniciatyva“, – kalbėjo autorius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *