Fotografijos studentai pradžiugino globos namų senjorus

Kauno taikomosios dailės Alytaus filialo fotografijos F-19 kurso studentai džiaugiasi galėję dalyvauti tarptautinio projekto akcijoje „Help Portrait – 2019“, o praeitas šeštadienis, gruodžio 7-oji, Alytaus rajono savivaldybės Pivašiūnų globos namų gyventojams buvo ypatinga diena. Tai diena, kai senyvo amžiaus globos namų senjorams profesionali fotografija išliko įamžinta vertybe.

Projekto idėja yra labai paprasta. Suburiama fotografų, plaukų stilistų, makiažo specialistų ir savanorių komanda tam, kad nufotografuoti žmones, kurie dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių negali sau leisti profesionalios fotografijos paslaugų ir taip nudžiuginti juos ruošiantis gražiausioms žiemos šventėms.

„Help-Portrait” projektas paremtas gerumo akcija, juo nesiekiama materialinės naudos. Visi akcijos dalyviai dirba be atlygio. Nei viena padaryta nuotrauka ar užfiksuota vaizdo medžiaga nenaudojama jokių marketingo programų vykdymui, reklamai ar darbų parodoms.

Nuo pat ankstyvo ryto savanorių komanda įsikūrė globos namuose laikinąją fotostudiją. Kolektyvas dėliojo foto įrangą ir šventiškai puošė fotostudijos erdves, ruošė užkandžių staliukus, kūrėsi darbo vietas plaukų stilistė ir makiažo specialistė, fotografai, kiti komandos nariai. Jauniausias komandos atstovas Simas ruošėsi užrašyti trumpas gyventojų istorijas. Visi žvilgčiojo į laikrodžius ir laukė ateinančių drąsiausių globos namų gyventojų. Labai nudžiugino komandą dvi nuostabios ir iškalbingos močiutės Angelė ir Aldona, kurios pasakojo įvairias gyvenimo istorijas, elegantiškai pozavo, dalino nuoširdžias šypsenas visai savanorių komandai… Kiti gyventojai buvo mažiau iškalbingi ir ne tokie drąsūs… Taip pat tenka pripažinti, kad kai kurie seneliai buvo labai įtarūs ir buvo sunku paaiškinti, kad akcijos metu nesiekiama jokių paslėptų tikslų ir atsisakė fotografuotis…

Po malonių pokalbių, šilto bendravimo, pasiruošimo ir lengvų linksmybių, senelių laukė puiki kalėdinė dovana – įrėminta gražiausia asmeninė nuotrauka – portretas.

 

Vaiva Danilova

Jolitos Linkevičienės ir Inetos Macenkienės nuotr.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *