Alytuje pristatytos paslaugų klausos negalią turintiems asmenims galimybės

Alytuje pristatytos paslaugų klausos negalią turintiems asmenims galimybės 1

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriuje susirinkę Lietuvos kurčiųjų draugijos atstovai, vaiko teisių gynėjai, atvejo vadybininkai susipažino su Kurčiųjų draugijos atvejo vadybininkų veiklos ypatumais, aptarė klausos negalią turintiems asmenims teikiamų paslaugų galimybes ir jų kokybės užtikrinimą. Lietuvos kurčiųjų draugija – vienintelė iš neįgaliųjų organizacijų, taikanti atvejo vadybą ir teikianti specialias paslaugas klausos negalią turintiems asmenims.

Bendraujant su kurčiaisiais verbalinė komunikacija tampa ne tokia reikšminga, kaip įprastai kalbantis su žmonėmis neturinčiais klausos negalios. Atsiranda nesusikalbėjimo rizika. Dar jautresnė grupė yra vaikai, kurie patys negirdi arba auga negirdinčiųjų šeimose. Neretai atsiranda tikimybė būti nesuprastam, sunkiau nustatomi vaiko poreikiai.

„Mums labai svarbu, kaip šeimose bendraujama su vaikais, kurie turi klausos sutrikimų nuo pat mažumės. Kurčiųjų draugijos požiūriu, vaikui turi būti užtikrinamos visos prieinamos galimybės bei paslaugos ne tik būtinoji technika, bet ir gestų kalba. Vaikui turi būti užtikrintas bendravimas. Ypač tai svarbu dėl to,  kad neatsirastų bendravimo barjeras šeimoje“, – susitikime kalbėjo Donata Lukošienė, Lietuvos kurčiųjų draugijos projektų vadovė.

Pasak Kurčiųjų draugijos atstovų, problema gali kilti tuomet, kai negirdintys, nekalbantys tėvai neranda tinkamų būdų išaiškinti vaikams jų pareigų ir teisių. Dėl tėvų negalios, tiesiog, atsitiktinai gali susiformuoti netinkamas vaiko elgesys.

„Namuose garsiai klausoma muzika ar per garsiai žiūrimas televizorius, gali tapti pretekstu kaimynams kreiptis į policijos pareigūnus. Tėvai negali išgirsti netinkamo vaikų elgesio, tačiau vaikai tokiu būdu gali pradėti drumsti kaimynų poilsio laiką“, – kalbėjo Rima Paulauskienė, Kurčiųjų draugijos atvejo vadybininkė.

Pasak R. Paulauskienės, labai svarbus tarpininkavimas tarp girdinčiųjų ir kurčiųjų, specialių paslaugų gavimo užtikrinimas klausos negalią turintiems žmonėms ir jų šeimos nariams, tuo gali ir nori pasirūpinti specialiai parengti Kurčiųjų draugijos atvejo vadybininkai.

„Alytaus apskrityje buvo taikyta atvejo vadyba šeimai, kurioje yra asmenų su klausos negalia.  Posėdžių metu buvo pasitelktos vertėjo paslaugos. Džiaugiuosi, kad nuo šiol atsiradus panašiems atvejams galėsime kreiptis į atvejo vadybininkus, išmanančius šią negalią turinčių žmonių bendravimo ypatumus“, – kalbėjo Žaneta Abromaitienė, Alytaus apskrities VTAS vedėja.

Paslaugos, skirtos specialiai klausos negalią turintiems asmenims yra nemokamos ir gali būti pasitelkiamos visoje Lietuvoje.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.