Daugiabučio gyventojams trūko kantrybė – veja administratorių lauk

Daugiabučio gyventojams trūko kantrybė - veja administratorių lauk 1
Bendrijos narių susirinkimą inicijavę bendrovės „Mano būsto“ atstovai – projektų vadovas Renatas Apanavičius bei vadybininkė Ramunė Aleknavičienė (viduryje), patys jame neužsibuvo. Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Keistoka situacija susiklostė Alytaus Sudvajų gatvės 24 numeriu pažymėtame daugiabutyje – gyventojai nusprendė nutraukti sutartį su beveik du metus jų namą administruojančia bendrove „Mano būstas“, atliko visus būtinus formalumus, tačiau šios atstovai delsia grąžinti bendrijai dokumentus ir rūsio raktus.

Daugiabučio gyventojams trūko kantrybė - veja administratorių lauk 2

Ketvirtadienio vakarą sukvietę namo gyventojus jau į trečiąjį susirinkimą, žiniasklaidą čia išvydę „Mano būsto“ projektų vadovas Renatas Apanavičius bei vadybininkė Ramunė Aleknavičienė patenkinti nebuvo, nepaaiškinę, kodėl nevykdo bendrijos narių sprendimo, susirinkimą paliko vos po kelių minučių, tepakvietė gyventojus kiekvieną individualiai atvykti į bendrovės Alytaus padalinį, kur jiems esą bus viskas paaiškinta.

R. Aleknavičienė dar spėjo pasakyti, jog „Mano būtas“ ir toliau norėtų vykdyti šio namo administratoriaus funkcijas bei jį prižiūrėti. „Aišku, jeigu jūs norėsite viską formaliai, teisiškai nutraukti, tai jums niekas nesutrukdys“, – pažymėjo vadybininkė.

Galimas domino efektas?

Sudvajų 24 namo gyventojai spėja, jog „Mano būstas“ atstovai į vieną po kito susirinkimus juos kviečia mėgindami pakeisti jų nuomonę bei sukiršinti su bendrijos pirmininke Irena Krickiene, mat konkrečių sprendimų susirinkimų metu nepriimama, tik viliojama paslaugų įkainių sumažinimu. „Veikiausiai baiminamasi galimo domino efekto. Gali būti, jog mūsų pavyzdžiu, kaip ištrūkti iš šio administratoriaus gniaužtų, gali pasekti daugiau Alytaus daugiabučių“, – svarsto bendrijos pirmininkė I. Krickienė.

Tiesa, jau dabar siekiančių pabėgti nuo bendrovės „Mano būstas“ yra daugiau – Jonyno gatvės 37 daugiabučio gyventojai irgi nutraukė sutartį su šiuo administratoriumi, tačiau iki šiol taip pat neatgauna dokumentų bei raktų.

Pasak susirinkime dalyvavusio šios bendrijos pirmininko Antano Matonio, į oficialius bendrijos raštus įmonės atstovai nereaguoja, o vietoje rūsio raktų grąžinimo yra pjaustomos ir keičiamos spynos, nebuvo apsieita ir be policijos įsikišimo. Be kita ko, gyventojai ateinantį mėnesį sulauks dviejų sąskaitų už administravimą – iš „Mano būsto“ bei bendrijos, mat daugiabučio šilumos punktu jau rūpinasi kita įmonė, su kuria sudaryta nauja sutartis.

Vis dėlto pirmininkas viliasi, kad šioje situacijoje neteks vienytis su į tokią pačią situaciją patekusiais Sudvajų 24 namo gyventojais, neprireiks teismo įsikišimo ir bendrovė „Mano būstas“ geranoriškai pati atsitrauks. „Mes nenorime priklausyti jokiam administratoriui, norime būti bendrijoje ir patys tvarkytis. Pavargome nuo to pinigų lupimo už darbus, kurie namui visiškai nereikalingi“, – „Mano būsto“ paslaugų atsisakymo priežastis aiškino A. Matonis.

Kantrybės taurę perpildė nepakeistas ventilis

Sudvajų 24 daugiabučio gyventojai aiškina, jog nutraukti sutartį su „Mano būstu“ nusprendė dėl kai kurių jos punktų nevykdymo, pavyzdžiui, per ilgo reagavimo laiko į avarines situacijas, neinformavimą apie vykdomus darbus name, darbų įkainius.

Jų kantrybės taurė esą buvo perpildyta šių metų rugsėjo pabaigoje, kuomet pirmininkė I. Krickienė į administratorių kreipėsi dėl ventilio pakeitimo, tačiau darbų taip ir nebuvo imtasi. Prieš tai, pasak gyventojų, nesklandumų taip pat netrūko – elektriko iš Lazdijų teko laukti net keletą valandų, o vienas gyventojas vėlų vakarą pats parūpino reikalingų medžiagų prakiurusio radiatoriaus tvarkyti atvykusiam meistrui.

„Mano būsto“ vadybininkė R. Aleknavičienė pasigedo namo gyventojų supratingumo tokiose situacijose ir ragino taip nesusireikšminti. Ji įsitikinusi, jog atsisakyti įmonės paslaugų jie nusprendė, nes yra suklaidinti.

Daugiabučio gyventojams trūko kantrybė - veja administratorių lauk 3
„Mano būsto“ vadybininkė R. Aleknavičienė (antra iš kairės) įsitikinusi, jog namo gyventojai yra suklaidinti. Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Jau pasirinko kitą administratorių

Pirmininkės I. Krickienės teigimu, visi reikalingi formalumai atlikti ir sutartis tarp jos vadovaujamos bendrijos bei bendrovės „Mano būstas“ turi būti nutraukta nuo gruodžio 1 dienos. Oficialiai Sudvajų 24 daugiabučio administravimą nuo gruodžio 2-iosios perims bendrovė „Dzūkijos būstas“, su kuria jau pasirašyta sutartis.

„Mums reikia peržiūrėti tam tikrus dokumentus, kad galėtume susipažinti su namo situacija ir tęsti darbus, todėl tas piktybiškas nenoras jų grąžinti tikrai daro žalą. Be to, dokumentai yra bendrijos nuosavybė“, – situaciją komentavo „Dzūkijos būsto“ direktorius Deividas Matulevičius ir patikino, jog vos tik jo vadovaujama įmonė perims daugiabučio administravimą, visomis įmanomomis priemonėmis bus stengiamasi pagelbėti bendrijai atsiimti dokumentus iš „Mano būsto“, jei iki tol jie nebus grąžinti.

I. Krickienės patikino, jog penktadienį dar kartą oficialiai kreipsis į bendrovę „Mano būstas“ su prašymu grąžinti bendrijai dokumentus ir raktus, o jei tai nebus padaryta iki gruodžio 1 d., pagalbos ji ketinanti prašyti Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio, neatmeta galimybės dėl kreipimosi į teismą.

Alytaus mieste šiuo metu administravimo paslaugas tekia trys įmonės – jau minėtos „Mano būstas“ ir „Dzūkijos būstas“ bei „Alytaus butų ūkis“.

Panašūs įrašai:

25 komentarai apie “Daugiabučio gyventojams trūko kantrybė – veja administratorių lauk

 1. Siūlyčiau neskubėti su “Dzūkijos būstu”, Alytuje yra ir daugiau administratorių. Mūsų bendrija jau kreipėsi dėl dokumentų klastojimo, pradėtas tyrimas. Kitos bendrijos pirmininkas skundėsi, kad šildymui skirtus pinigus buvo “praganę”, turėjo dėl to problemų, taip kad atsargiau. P.S. Žinau, kad galiu būti apskųstas dėl “šmeižto”, todėl rašau tik realius faktus.

  1. Aš iš to namo kur dėl šildymo pinigų rašot tai neteisingai, pas mus pirminikas buvo prastas ir nėjo pas juos aktų pasirašyt, tai ir buvo taip, bet kai naujas pirmininkas atėjo tai viskas puikiai buvo, ir dabar jie pas mus punktą prižiūri. Nusiskundimų kaip ir neturim o dėl kitko kaip komentuoti ir negaliu

 2. Jau tos Ramunės bjaurumas tai neišpasakytas, melagė kokia pasidariusi. Išeitų iš to darbo gėdos bent nesidarytų

 3. Aleknavičiūtė yra labai konfliktiška. Mane išvadino visokais negražeis žodžeis,pravažuodama su mašina o buvau su mažu vaiku. Nes prieš mėn buvo susirinkimas ji mano uošviui policija iškvietė už neva ją įžeidinėjo. Kaimynai patvirtino, kad taip nebuvo ir nuo tada ji pasidarė agresyvi.

   1. “Gerbėja mano”, nors nerašinėk kitų vardais prisistačius! Visi supranta, į kur tavo tema krypsta!
    Geriau savo problemas spręsk su gydytojų pagalba….

 4. ManoBustas yra naxalai paskutiniai pas mus gyventojus tarpusavyje sukiršino kai išeidinejom su silumos punkto prieziura ir spynas pjauste ir baugino zmones. Nei firma nei jos darbuotojai neturi supratimo kaip bendraut su zmonemis.

 5. Šita ponia Ramune pas mus neperseniausiai pradėjo pirmininkaut, iš karto mačiau kad pracivna ponia “Dziudo meistrė” o dabar pasimatė kad įtarimai ir nuojauta nemelavo. Mum iškarto matesi kad perdėtai visur ta savo ManoBusta kaišioja ir kur reikia ir kur nereikia. O bendrijom stiprybes ir šaunuoliai kad statot į vieta juos.

 6. Žmonės …. tik ne “Dzūkijos būstas” nuo vilko ant meškos, likit su savo pirmininku ir geriau tvarkysites nei su administratoriais.

   1. …suprantu jūsų nerimą, aš ne Mano būstą ginu, žinom mes ponios Ramunės “kompetencijas” aš tik patariu iš vis administratoriu atsisakyti…

   2. Gerb. gyventojau, aš nepriklausau jokiam Būstui, esu savistovaus namo gyventoja, bet Jums nuoširdžiai patariu, jei norite gerai tvarkytis savo name ir žinoti, kur naudojami Jūsų pinigai, atsisakykite bet kokių Būstų ir tvarkykitės patys, nes tie būstai visi vienodi, aukso kalnus žada tol, kol prisivilioja. Niekas geriau namo neprižiūrės, kaip Jūs patys.

 7. Esu iš šito namo, nu galiu pasakyt jie kazkoki nenormalus ir visa firma ir ta vadybininke organizuoja tuos susirinkimus be perstojo po to kai atsisakem atsibodo vaikščioti jau ir klausytis ju “Skiedalu”. Savigarbos 0 pas juos ir pagarbos kitiems taip pat 0. Nors iš kur ta pagarba bus kitam jei savigarbos 0. Dar vakar mus vos ne pradejo kaltint mus pačius kad mes kalti del visko. Tfu ir fe gerai kad išėjom iš ju!

 8. Niekaip nesuprantu,kam jums tas administratorius..? Turit bendriją…t.y.pirminikę,buhalterę ir valytoją…Velniam papildomai kažkam mokėti už orą..Mes pvz.daug metų Bendrija,bet jokių admin.nėra.O tokios įmonės ,aišku,kad įsikibę laikysis į atlapus,…Juk pinigai pabėga,iš kurių jie gyvena..Čia ko gero tie admin.reikalingi,kur nėra bendrijų…

  1. To Valė
   Esu dviejų namų pirmininkė algos neimu samdom administratorių (nesakysiu kokį kad reiklamos nebūtų) o samdom tam kad namas algos daugiau 100 europietiškų nenori mokėt, o darbo vistiek yra čia su tais namais, realiai moketų bent minimumą tai pati tvarkyčiausi viską bet dabar už tokius pinigus tai geriau nusamdžiau administratorių ir rmu jei kas negerai jie ir atsiima už viską. tai nuo bendrijos mokam 116 eurų+ pvm ir plius atskirai dar už valytoją 65 damokam. Tai jei aš algą imčiau kd ir ta 100 tai su mokesčiais jau 160 kažkur gautūsi buhalterės ir be 100 neineina tai su mokesciais dar 160 nu ir valytoja iš namo jei imam prašo 70 eurų nu ir mokescčiai kokia 20. Tai matematika tokia, kad 410 eur. gaunasi. Komentuoju nes turiu kaimynę kuri to pačio klusia ko ir Jūs bet kai pasiūlau eit ir pirmininkaut tai atsisako.

 9. Eina na…ui šitas manobustas ir šita vadybininkė sup…ta keikiuosi nes neperseniausiai reikalų turėjau su jais.Išsivaizduokit prakiuro šalto vandens stovas apliejo visą sieną, po pranešimo kita dieną vakare atvažiavo meistras su cigariuku dantyse uždėjo xamūtą ir išvažiavo nei keist siūlė ta vamzdį nei ką. O kai kreipiausi dėl žalos atlyginimo tai sužinojau kad atseit kadangimano butas neapdraustas tai niekas nieko man neatlygins. Kas čia per nesamonė…! Dabar agituoju namą nutaukt ir eit į butų ūkį ar į dzūkijos būstą, kad tik nelikt pas aferiūgas šitus bet iš straipsnelio matau kad sutarties nutraukimas dar tik pabaigos pradžia..

 10. Šaunuoliai namo gyventojai, kad norite tvarkos ir aiškumo, bet tikrai nebus geriau pakeitus vieną įmonę į kitą, nes visos tos įmonės žiūri tik sau naudos ir mažiausiai rūpinasi gyventojų interesais. Jei norite gyventi mokėdami mažesnius mokesčius ir žinoti kur panaudojami Jūsų pinigai, tai atsisakykite visų administratorių ir tvarkykitės patys. Mes jau 10 metų patys tvarkomės pačiomis mažiausiomis išlaidomis ir namas blizga, ir visos išlaidos matomos kaip ant delno. Linkiu Jums sėkmės ir protingo apsisprendimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.