Tarybos narys Valius Micevičius: „Alytus investicijas pramiegojo“

V. Micevičius. Dzūkijosveidas.lt nuotr.

Verslininkas Valius Micevičius Alytaus miesto savivaldybės taryboje – trečia kadencija: pateko kaip nepartinis su Naująją sąjunga, vėliau su keliais bendraminčiais įkūrė judėjimą „Už Alytų“, galiausiai iš jo gretų pasitraukė ir pasiliko dirbti kaip nepriklausomas tarybos narys. „Šiandien jau žinau, kas yra tikroji politika ir tai nedžiugina“, – sako V. Micevičius.

Valiau, esate verslo žmogus, kaip politika atsirado Jūsų gyvenime?

Labai spontaniškai 2011-ais metais, kai netikėtai sulaukiau pasiūlymo dalyvauti savivaldos rinkimuose su Naująja sąjunga. Sutikau, tačiau kaip nepartinis kandidatas, ir buvau išrinktas į tarybą. Tai buvo mano politinio kelio pradžia.

Toliau sekė Naujosios sąjungos irimas, o nenoras jungtis prie Darbo partijos kartu su Adele Dimšiene, Giedriumi Čereškevičiumi ir Valdu Dumbliausku paskatino kurti savo judėjimą „Už Alytų“. Tiesa, šiandien Alytaus miesto taryboje kartu su Sigitu Leonavičiumi dirbame kaip nepriklausomi nariai.

Galbūt artimiausiu metu pamatysime Jus prisijungusius prie daugumos?

Nors pasiūlymų sulaukiame nuolat ir įvairių, tačiau prie kažko jungtis kol kas neplanuojame. Mums nereikia politinių postų, dirbame dėl miesto ir gyventojų interesų, palaikome geras idėjas ir naudingus sprendimus, netylime ir prieštaraujame tam, kas, mūsų manymu, gali turėti neigiamų pasekmių. Dirbdamas taryboje niekada nesilaikiau ir nesilaikysiu kažkokių principų ar asmeniškumų, palaikysiu visus miestui naudingus sprendimus, nesvarbu, kas juos bepasiūlytų ir kurioje pozicijoje bedirbčiau.

Tai jau trečioji Jūsų kadencija Alytaus miesto savivaldybės taryboje. Ar per šį laikotarpį pasikeitė požiūris į pačią politiką?

Tikrai taip. Pirmąją kadenciją galėčiau pavadinti politikos mokykla, man buvo viskas nauja ir įdomu, antrojoje kadencijoje pamačiau, kas yra tikroji politika, perpratau jos užkulisius ir teko gerokai nusivilti. Kaip tą požiūrį įtakos trečioji kadencija, galėsiu pasakyti tik jai pasibaigus.

O kas praeitoje kadencijoje Jus taip nuvylė?

Buvo labai sunku dirbti, nes valdantieji nenorėjo ir negirdėjo kitokių nuomonių, visi mažumos atstovų siūlymai atsimušdavo tarsi į sieną. Buvo kreipiamas dėmesys tik į tam tikras suinteresuotas grupes, nesvarbu kurią sritį beimtume, viešasis interesas valdantiesiems nerūpėjo visiška. Man kliuvo tas dvigubų standartų taikymas pagal simpatijas, politinį lojalumą, kad ir ta situacija su sporto klubais – vieniems pinigai buvo skirti, kitiems – ne.

Kuriuos pažadus rinkėjams sieksite įgyvendinti šioje kadencijoje?

Jei atvirai, tai ne per daugiausiai aš tų pažadų esu pridalinęs. Labai atsakingai tą darau. Galiu tik pasakyti, kam teiksiu prioritetą šioje kadencijoje – balsuodamas už bet kokį sprendimą pirmiausia paisysiu viešojo intereso. Kita vertus, nuo pat pirmos kadencijos man buvo svarbu apsaugoti vietinį verslą, pagelbėti namų bendrijoms, šiuos darbus ir tęsiu.

Man rūpi, kad būtų pagerintos automobilių parkavimosi galimybės prie daugiabučių namų, sieksiu, kad sprendžiant šią bėdą nebūtų taikomi dvigubi standartai – šitas namas gali įsirengti aikštelę, o šitas – ne, kad galiotų tos pačios taisyklės visiems.

Kurie darbai miestui, Jūsų nuomone, šiandien yra prioritetiniai?

Dabar visą dėmesį, mano nuomone, reikia skirti švietimo tinklo pertvarkai. Nepamiršti reikėtų ir vietinio verslo, kad vietos verslininkams nesvirtų rankos, kad jie norėtų čia dirbti. Kai čia bus gerai saviems, tai sulauksime ir svetimų. Taip jau yra – verslininkai nesiveržia į Alytų, kai mato, kad saviems jame nelabai sekasi.

Valiau, paklausiu tiesiai, ar jaučiate nuoskaudą dėl viešojo transporto paslaugų teikimo konkurso, kuriame dalyvavo ir Jūsų šeimos valdoma įmonė, tačiau laimėjo Kauno bendrovė „Kautra“?

Tikrai ne, nes viešojo transporto paslaugos Alytaus mieste sudarė vos 10 proc. mūsų įmonės veiklos, tačiau apie „Kautros“ atėjimą į Alytų aš turiu savo nuomonę. Buvo akivaizdus šios įmonės protegavimas konkurse ir laimėtojas buvo aiškus jau nuo pat pradžių. Tik kyla klausimas, ar kažkas įvertino, kiek Alytus yra pajėgus naujo vežėjo atėjimui?

Buvo deklaruojama esą „Kautra“ pasiūlė mažiausią kainą. Na tebūnie, bet šiandien dėl to paslaugai savivaldybė išleidžia milžiniškus pinigus, tvarkaraščiai keleiviams nepatogūs, nuo naujų metų brangs bilietai, o visas pelnas išvažiuoja iš Alytaus. Vardan ko, vienodų autobusų?

To nebūtų buvę, jei konkursą būtų laimėję vietiniai vežėjai. Būtų pakakę gero pokalbio, užduoto tono ir mes, vietiniai, tikrai būtume prisitaikę, išpildę visus pageidavimus bei reikalavimus. Galiu drąsiai teigti, ankstesnė valdžia tiesiog pritrūko susikalbėjimo su vietiniais vežėjais.

Koks Alytus šiandien yra Jūsų akimis, kokius didžiausius jo privalumus ir problemas įžvelgiate?

Miestas labai gražus ir žalias, tik norėtųsi, kad biurokratiniai reikalai neužgožtų žmonėms noro čia gyventi, veikti ir stengtis. Būtina kiek įmanoma labiau supaprastinti įvairias tvarkas ir reikalavimus, sukurti palankias sąlygas verslininkams, dėl ko nebuvimo šiandien ir turime didelę problemą – investicijų stygių. Taip yra dėl to, kad praeitos kadencijos Alytaus miesto valdžia tiesiog pramiegojo, negalvojo apie ateities perspektyvas. Buvo laukiama paskutinės minutės, su verslininkais ne kalbėtasi, o iš jų reikalaujama, štai kodėl aplenkdami Alytų verslininkai kūrėsi kituose miestuose ir šiandien situacija mūsų mieste yra tokia, kokia yra.

Vienas komentaras apie “Tarybos narys Valius Micevičius: „Alytus investicijas pramiegojo“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *