Unikalus Margionių klojimo teatro pastatas – iš ministerijos į savivaldybės rankas

Margionių klojimo teatro artistai

Vyriausybės nutarimu Varėnos rajono savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms savivaldybės funkcijoms įgyvendinti perduotas valstybei nuosavybės teise priklausantis ir Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos patikėjimo teise valdomas Margionių klojimo teatro pastatas.

Varėnos rajono savivaldybė, reaguodama į Margionių kaimo gyventojų prašymą, dėl šio pastato perdavimo  į Aplinkos ministeriją kreipėsi ne kartą. Margioniškiai nerimavo, kad pastatas ilgainiui gali sunykti, nes kiauru stogu ir jam reikalingas remontas.

Šiame klojime – visa Margionių kaimo „dvasia“. Jame margioniškiai, tęsdami unikalaus, devyniasdešimt metų gyvuojančio Margionių klojimo teatro tradiciją, iki šiol vaidina, Margionių kaimo etnografinio ansamblio moterys dainuoja, čia vyksta teatrų festivaliai ir kaimo šventės, čia margioniškiai susirenka parepetuoti, pabendrauti ir aptarti įvairius reikalus. Ant klojimo sienų kabančios nuotraukos ir apdovanojimai liudija įdomias charizmatiškųjų margioniškių gyvenimo akimirkas. Unikalų teatrą tarsi iš Amžinybės tolių globoja teatro režisierius Juozas Gaidys, kurio nuotrauka kabo pagarbiausioje klojimo vietoje.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pažymi, kad perėmusi pastatą, Varėnos rajono savivaldybė ieškos lėšų jo remontui: „Šis pastatas svarbus ne tik margioniškiams, bet ir visam Varėnos kraštui. Tikrai neleisim jam sunykti, kad margioniškiai toliau galėtų vaidinti ir koncertuoti jaukiame klojime“.

Varėnos rajono savivaldybė žada dar kartą kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad būtų skirta nors dalis reikiamų lėšų šiam pastatui atnaujinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *