Iššūkių mėgėjai Dzūkijoje mokėsi susidraugauti su šalčiu

Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ iniciatyva pirmą kartą Dzūkijoje suorganizuoti Wim Hof‘o metodo mokymai. Jų dalyviai, panorę susidraugauti su šalčiu, ieškantys iššūkių, nebijantys išeiti iš komforto zonos ir, žinoma, siekiantys išlaikyti nepriekaištingą sveikatą ir puikią savijautą, suvažiavo į Metelius iš Šilutės, Kauno, Vilniaus ir Šiaulių.

Komfortas – didžiausias sveikatos priešas. Lepindami savo kūną įvairiais patogumais, mes slopiname imuninę sistemą. Norėdami tapti atsparesni, turime atsigręžti į gamtą. Vienas iš efektyviausių būdų stiprinti imuninę sistemą yra šaltis. Tuo net neabejoja Wim Hofo pasekėjas, vienas pirmųjų Lietuvoje šio metodo sertifikuotas instruktorius Arūnas Degutis. „Šio metodo pagrindinis tikslas – sustiprinti imuninę sistemą, galimybė leisti kūnui priešintis įvairioms ligoms. Jis susidaro iš trijų pagrindinių dalių: kvėpavimo, šalčio ir minties koncentracijos,“ – sakė A. Degutis.

„Gyvenime reikia iššūkių. Apie šį metodą išgirdau prieš du metus ir panorau jį išbandyti. Labai apsidžiaugiau, kai sužinojau, kad tokie mokymai organizuojami ir Lietuvoje,“ – tikino Ramunė Petrulytė. „Kiekvieną žiemą jaučiu diskomfortą. Noriu nugalėti savo baimes ir susidraugauti su šalčiu,“ – atviravo kitas mokymų dalyvis Gintautas Andriuškevičius. „Noras susidraugauti su šaltu vandeniu atėjo pas mane iš vidaus. Vienam tai padaryti nėra lengva. Šalčio baimę nugalėti komandoje drauge su kitais yra žymiai lengviau,“ – sakė Gintautas Čiakas, į Dzūkiją atvykęs kartu su žmona Dangira ir seserimi Jūrate.

Wim Hofo pasekėjai tikina, kad žmonės gali pagydyti daugelį ligų ar užkirsti joms kelią, įveikti depresiją, skausmą, baimę ir nerimą. Praktikuojantiems šį metodą sustiprėja imuninė sistema, pagerėja psichologinė būsena, atsiranda energijos antplūdis, sumažėja stresas, pagerėja koncentracija ir dėmesio sutelkimas, miegas tampa žymiai kokybiškesniu, geriau toleruojamas šaltis. Wim Hof;o metodo praktikos, nuostabi gamta, vegetarinė mityba, ankstyvo ryto mankšta ir daug įspūdžių padovanojęs trijų valandų žygis Širvinto miško pelkynais mokymų dalyviams suteikė daug motyvacijos ir noro dar labiau atsigręžti į gamtą ir dalintis tuo su kitais.

Jūratė Marčiulaitienė

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Iššūkių mėgėjai Dzūkijoje mokėsi susidraugauti su šalčiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.