Gauti šachtoje susikaupusio gaisro vandens tyrimų rezultatai: „Pasirodo, baisiau nei baisu“ (ATNAUJINTA)

Jau gauti rūsio šachtoje susikaupusio Alytaus padangų perdirbimo gamykloje kilusio gaisro vandens tyrimų rezultatai. Jie pašiurpino Alytaus miesto merą Nerijų Cesiulį, kuris nuo pat pirmųjų dienų varpais skambino apie šią ekologinę nelaimę. Nepaisant to, iki šiol nėra priimti jokie konkretūs sprendimai, ką su juo daryti, o, pasak mero, dzūkų žemė toliau tą vandenuką sėkmingai geria.

Tyrimus „Dzūkijos vandenų“ užsakymu atliko chemijos laboratorija Žirmūnuose.

„Jei turite kur, prisėskite. Sakau nuoširdžiai. Jei leisime į gamtą, antracenas normas viršija 645 KARTUS, naftalenas 74., benzo(b)fluorantenas 336, benzo(a)pirenas 93,4, o fluorantenas 134 kartus. Ir daug kitų keiksmažodžių, kuriuos supras chemikai. Aš sakau, palaukit, man tai nieko nesako, tik skamba baisiai. Pasirodo, baisiau nei baisu. Šitie cheminiai junginiai sukelia vėžinius susirgimus.

Sakau, atleiskit, ponai, juk aplinkosaugininkai – visi kaip maldą kartojo – vanduo geras, truputį cinko daugiau, bet čia nieko tokio, leidžiam Nemunan. Pasirodo, jie tyrė tik mažą dalį. Rado tik tiek, kiek norėjo surasti. Dabar turim pilnesnį vaizdelį“, – sociliniame tinkle „Facebook“ rašė N. Cesiulis.

Jis priminė, kad buvo gautos ir rekomendacijos iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų. Pagal jas, tą juodą vandenį buvo siūloma per valymo įrenginius leisti į Nemuną. Dar penktadienį savivaldybė gavo raštą su pasiūlymu leisti nuo 50 iki 100 kubų per dieną.

„Jeigu ten yra 50 tūkst. kubų užteršto vandens, tai reiškia, kad jį leistume 1000 dienų t.y. 3 metus. Genialus planas, gamtos mylėtojai. „Dzūkijos vandenys“ kratė galvas, kartojo, kad bus blogai, kad tai bus didelė klaida, nes tas užterštas vanduo užmuša visus mikroorganizmus valymo įrengimuose. Taigi į Nemuną bet kuriuo atveju tekėtų nevalytas. Ne gana to, pusę metų ir nevalytos miesto nuotekos keliautų Nemunan“, – rašė Alytaus miresto meras.

Su juo susisiekė Vilniaus universito Chemijos fakulteto atstovai, kurie pasisiūlė padėti nemokamai – žada rasti būdą, kaip tą vandenį išvalyti.

Beje, meras rašė, kad šiandien pasirodė ir „Ekologistikos“ savininkas Cicėnas. Esą jis pareiškė, kad viską susitvarkys.

„27 paros po gaisro – atsikėlė žmogus ir atsiuntė raštą – susitvarkys PATS. Daugiau nesakau nieko. Nes noriu tik keiktis. Bet kas iš to – juk dzūkų žemė toliau tą vandenuką sėkmingai geria“, – teigė miesto vadovas.

ATNAUJINTA

Šiandien vykusios Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu priimtas sprendimas, pasitelkus Alytaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesių pagalbą, iš gaisravietės rūsių išpumpuoti susikaupusį užterštą vandenį. Komisijos sprendimu užterštas vanduo, kuris iki šiol pamažu gėrėsi į gruntą, laikinai bus laikomas viename iš Alytaus šilumos tinklų rezervuarų. Ekstremalių situacijų komisija taip pat nutarė dar kartą kreiptis į Aplinkos ministeriją, kad ši komisijai pateiktų rekomendacijas dėl viso gaisro metu susikaupusio vandens (apie 41 tūkst. m³) tvarkymo.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Gauti šachtoje susikaupusio gaisro vandens tyrimų rezultatai: „Pasirodo, baisiau nei baisu“ (ATNAUJINTA)

  1. Visas demesys tik i gaisra ir jo padarinius. Atkreipkit demesi kad si situacija padeda paslepti kitus ivykius sutelkiant visa demesi i si baisu gaisra ……

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *