Senų padangų priėmimas atliekų aikštelėse ribojamas – kol kas nevežkite

Erikos Avižienienės nuotr.

Alytaus regione esančiose didelių gabaritų ir kitų atliekų surinkimo aikštelėse (Rūšiavimo centruose) ribojamas naudotų padangų priėmimas. Tai padaryta atsižvelgiant į susidariusią ekstremalią situaciją po padangų perdirbimo gamykloje Alytuje kilusio gaisro.

Naudotų padangų priėmimas sustojo visoje šalyje – jų perdirbimo įmonėms sugriežtinti reikalavimai, vyksta patikrinimai. Įmonės faktiškai nebesurenka padangų ir jos kaupiasi. Į aikšteles atvežamų padangų kasmet padidėja jų keitimo metu, kuris dabar kaip tik ir prasideda.

Kiekvienoje atliekų surinkimo aikštelėje vienu metu leidžiama laikyti skirtingą maksimalų padangų kiekį – nuo 12 iki 45 tonų, tai priklauso nuo aikštelės dydžio. Už viršytą maksimalų limitą gresia didžiulės aplinkosauginės baudos ir atsakomybė. Tad pasiekus leistiną ribą, padangos į aikšteles nebus priimamos.

„Esame didžiausi atliekų tvarkytojai regione ir mums tenka labai didžiulė atsakomybė. Savo veiklą vykdome nenusižengdami nei aplinkosaugos, nei priešgaisriniams reikalavimams. Šiandienos situacija, kurios padarinius jaučia ne tik Alytus, bet ir visa Lietuva, parodė, kad pigiais būdais sutvarkyti atliekų neįmanoma. Tam turi būti skiriamas labai didelis dėmesys – ir finansinės investicijos, ir techninis aprūpinimas, ir didžiulė moralinė atsakomybė“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) direktorius Algirdas Reipas.

Įsakymą stabdyti naudotų padangų priėmimą, jei yra pasiektas vienu metu leidžiamų laikyti naudotų padangų kiekis, jis pasirašė spalio 18 dieną.

„Šiuo metu dauguma aikštelių dar nėra perpildytos, tačiau gyventojams pradėjus vežti padangas, o perdirbimo įmonėms jų nesurenkant, maksimalias leistinas ribas pasieksime labai greit. Nuolat ieškome galimybių išvežti padangas iš aikštelių, tačiau situacija yra sudėtinga ir labai tikimės gyventojų supratimo“, –  sakė ARATC rūšiavimo centrų veiklos organizavimo padalinio vadovas Linas Brazauskas.

Jis priminė, kad įsigijus naujas padangas, nebetinkamas naudoti reikia palikti įmonėje, iš kurios buvo įsigytos naujos.

Septyniose Alytaus regiono savivaldybėse veikia 19 didelių ir kitų atliekų surinkimo aikštelių. Šiose aikštelėse iš vieno gyventojo nemokamai priimamas vienas padangų komplektas per metus. Padangų tvarkymo kaštai nėra įskaičiuojami į vietinę rinkliavą – juos padengia gamintojai importuotojai.

Naudotos padangos sudaro apie 9 proc. regiono atliekų  aikštelėse surenkamų atliekų kiekio.

Aikštelėse surinktos padangos, kaip ir kitos atliekos, laikinai saugomos iki perdavimo jas tvarkančioms įmonėms.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.