Rankinio turnyras Varėnoje – draugystės tiltas tarp Lietuvos ir Ukrainos

Varėna griaudėjo nuo aistringų sportinių emocijų, kurias sukėlė žiūrovų susidomėjimo ir teigiamų atgarsių sulaukęs ketvirtasis tarptautinis veteranų rankinio turnyras „Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“. Jis Varėnoje vyko antrą kartą ir šiemet buvo dar gausesnis žaidėjų skaičiumi, nes jame dalyvavo ir moterys.

Turnyras į rankinio aikštelę Varėnos „Ąžuolo“ sporto salėje įnirtingoms sportinėms kovoms sukvietė maždaug šimtą trisdešimt Ukrainos, Latvijos ir Varėnos rankinio veteranų bei Lietuvos sporto žurnalistų komandų žaidėjų, iš viso septynias komandas, kurios varžėsi dėl svarbiausio apdovanojimo – Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje J. E. Volodymyr Yatsenkivskyi įsteigtos taurės.

Ją antrus metus iš eilės pelnytai iškovojo ukrainiečiai. Viso turnyro metu sklandžiusi draugiška žaidėjų ir sirgalių nuotaika paliudijo, jog šis rankinio turnyras – ne vien rungtynės, bet ir Lietuvos bei Ukrainos draugiško bendradarbiavimo pavyzdys.

Turnyras Ukrainos ambasadoriaus taurei laimėti prasidėjo prasminga gaida – Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos himnais bei šventiniu komandų įžygiavimu į sporto salę. Jas lydėjo tautiniais drabužiais pasipuošę Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos mokinės savanorės. Gražiais liaudiškais šokiais visus susirinkusius pasveikino nuotaikingi Varėnos moksleivių kūrybos centro šokių studijos „Mikitukas“ šokėjai.

Jo dalyviams sėkmingo žaidimo ir gerų įspūdžių linkėjo Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta ir turnyro globėjas – Ukrainos ambasadorius J.E. Volodymyr Yatsenkivskyi.

„Mums didelė garbė Varėnoje pasveikinti taip gausiai susirinkusias rankinio žvaigždes iš Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Nuoširdus ačiū mūsų bičiuliui J. E. Ukrainos ambasadoriui Volodymyr Yatsenkivskyi bei visai ambasados komandai už suteiktą galimybę turėti šį turnyrą Varėnoje. Sėkmės varžybose!“, – linkėjo Varėnos rajono meras.

„Sveiki atvykę į mūsų turnyrą!, – dalyvius lietuviškai pasveikino Ukrainos ambasadorius J.E. Volodymyr Yatsenkivskyi. – Reiškiu didelę padėką visiems, kurie organizavo šį susitikimą. Džiaugiuosi, kad jame dalyvauja Ukrainos rankinio legenda Olga Zubareva. Reiškiu pagarbą Ukrainos kariams, kurie gydosi Druskininkuose. Kad jie šiandien čia – yra svarbus Lietuvos ir Ukrainos draugystės liudijimas. Mes labai džiaugiamės, kad galėsime bendrauti su anksčiau sutiktais bičiuliais ir susipažinti su naujais, dalyvaujančiais turnyre pirmą kartą. Mūsų turnyras šiemet dar labiau išsiplėtė ir aš labai džiaugiuosi, kad jis – tikrų draugų, bendraminčių susibūrimas“.

Po atidarymo prasidėjo varžybos, kuriose vyrų ir moterų veteranų rankinio komandose iš Ukrainos, Latvijos, Lietuvos žaidė ir dėl svarbiausio apdovanojimo varžėsi Europos taurės, įvairių čempionatų ir spartakiadų laimėtojai, Lietuvos, Ukrainos ir kitų šalių čempionai, tad aikštelėje tikrai netrūko įdomaus veiksmo, o sporto aistros čia liejosi per kraštus! Žiūrovams nuobodžiauti neleido renginį vedęs ir su Lietuvos sporto žurnalistų komanda spėjęs sužaisti sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.

Po įnirtingų kovų rankinio aikštelėje pirmąją vietą ir pagrindinį turnyro prizą – Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurę – iškovojo Kijevo rankinio veteranų komanda, nelengvoje kovoje nugalėjusi Varėnos veteranų komandą „Šmarškai“. Varėniškiams atiteko antroji vieta. Lietuvos sporto žurnalistų komanda laimėjo trečiąją vietą, o latvių komanda iš Jūrmalos liko ketvirta.

Moterų varžybose pirmąją vietą iškovojo ukrainiečių komanda iš Charkovo, antrąją – varėniškės, o trečios liko latvės iš Skryverių.

„Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurę 2019“ vainikavo apdovanojimų ceremonija. Pirmos vietos laimėtojams įteikta Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje Volodymyr Yatsenkivskyi įsteigta taurė, prizininkai taip pat buvo apdovanoti taurėmis. Geriausi komandų žaidėjai apdovanoti vertingais specialiais prizais – ukrainiečių skulptorių sukurtomis Vyčio statulėlėmis. Kiekvieno žaidėjo krūtinę papuošė turnyro medalis su užrašu lietuvių ir ukrainiečių kalbomis „Draugystė ir meilė rankiniui TE vienija mus“.

Turnyrą savo dalyvavimu pagerbė Prezidentūros kanclerė Algė Budrytė. Sveikindama jo dalyvius, ji perdavė Prezidento Gitano Nausėdos linkėjimus ir pažymėjo: „Labai gera būti Varėnoje, kuri tapo draugystės epicentru tarp Ukrainos, Lietuvos ir Latvijos ir stiprina draugystę pačiomis prasmingiausiomis formomis. Šiandien turime meną, šiandien turime sportą, šiandien esame dalyviai kuriamų ir stiprinamų tradicijų. Švenčiam didelę šventę ir visi esam laimėtojai, nes esam įkvėpti didelių pergalių. Ačiū Jums“, – sveikino kanclerė.

Turnyrą globojantis J. E. Volodymyr Yatsenkivskyi pažymėjo: „Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad ketvirtasis veteranų rankinio turnyras antrus metus vėl vyko būtent Varėnoje. Ačiū Jums visiems už tai, kad šiandien matau tiek gražių žmonių ir tiek šiltų širdžių. Man, kaip ambasadoriui, nepaprastai malonu, kad čia turim vieną gražią bendruomenę. Tai bendruomenė tų žmonių, kurie yra ne tik bendraminčiai, bet ir puoselėja bendras žmogiškas vertybes. Jie supranta, kad kovoti už laisvę, tai kovoti už bendrus siekius, ginti savo brolius ir seseris. Reiškiu nuoširdžią padėką merui Algiui Kašėtai už tai, kad šiandien esame čia. Ypatingai dėkoju šio turnyro pagrindiniam organizatoriui Rolandui Markinui, kuris yra ne tik mano bendramintis rankinyje, bet jau tapo kaip brolis. Michailui Juzko, vienam iš turnyro organizatorių, praeityje garsiam rankininkui, žaidusiam Kauno „Granite“ ir Ukrainos „ZAS Zaporižja“.  Taip pat dėkoju visiems, kurie šį renginį padarė tokiu įspūdingu. Mūsų gyvenimo filosofija ir supratimas, kad nėra svetimos bėdos ir svetimos laimės. Todėl džiaukimės vieni kitų pasiekimais, pergalėmis ir tuo, kas mus jungia – bendromis idėjomis ir laisvės siekiu. Už mūsų ir jūsų laisvę!“. Ambasadorius įteikė padėkas visiems, prisidėjusiems prie turnyro organizavimo.

Turnyro dalyvius pasveikino praeityje žymi rankininkė, Maskvos olimpinė čempionė, Pasaulio čempionė, daugkartinė Europos taurių laimėtoja, legendiniame Kyjivo „Spartake“ žaidusi Olga Zubareva. Ji sakė, kad Lietuvą įsimylėjo dar nuo to laiko, kai čia atvažiuodavo žaisti. Su didele pagarba praeityje žymi rankininkė minėjo geriausias Lietuvos rankininkes ir sakė jau laukianti kitų metų turnyro.

Puikiai suorganizuotu renginiu, kuriame suteikta galimybė susitikti praeityje garsiems rankininkams, džiaugėsi legendinis Lietuvos treneris Antanas Skarbalius. Jis Olgai Zubarevai padovanojo „Žalgirio“ marškinėlius.

Ukrainos ambasadoriaus J.E. Volodymyr Yatsenkivskyi žmona diplomatė Roksana Yatsenkivska džiaugėsi nuoširdžiais žmonėmis, kuriuos sutiko turnyro metu, bei pačiu turnyru. Ją ypatingai sužavėjo „Mikituko“ šokėjų pasirodymas.

Šį veteranų rankinio turnyrą organizavęs Varėnos vyrų rankinio komandos „Ūla“ vadovas bei labdaros ir paramos fondo „Sporto viltys“ vadovas Rolandas Markinas Ukrainos ambasadoriui J.E. Volodymyr Yatsenkyvskyj ir merui Algiui Kašėtai įteikė turnyro rėmėjo, Ukrainoje gyvenančio lietuvių verslininko Roberto Gabulo fondo „Ostrogiškių karūna“ įsteigtas Vyčio skulptūrėles. Jas sukūrė ukrainiečių skulptoriai. Ir tai yra mini kopija tos Vyčio skulptūros, kuri pernai buvo pastatyta Kaune.

Meras Algis Kašėta pažymėjo: „Turime stiprią rankinio bendruomenę, tad jai – didelė šventė. Buvo smagu stebėt kovingas varžybas. Ir nors pagrindinę taurę vėl laimėjo Ukrainos komanda, labai didžiuojuosi antrą vietą užėmusiais Varėnos rankininkais. Nuoširdus ačiū J.E. Ukrainos ambasadoriui Volodymyr Yatsenkivskyi bei visai ambasados komandai už suteiktą galimybę turėti šį turnyrą Varėnoje. Ambasadorius didelis Lietuvos ir Varėnos bičiulis. Tarkim jam garsų „Ačiū“. Dėkoju Rolandui Markinui, kuris buvo šio turnyro organizavimo „variklis“ bei už tokią vertingą dovaną“ׅ.

„Ukrainos ambasadoriaus Lietuvoje taurė 2019“ – liudijimas, kad sportas neturi sienų, o bendri pomėgiai ir tikslai vienija įvairaus amžiaus žmones bei tiesia bendradarbiavimo ir draugystės tiltus tarp tautų.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.