Nors gaisras dar neužgesintas, Alytus mėgina stotis ant kojų

AMS archyvo nuotr.

Milžiniško gaisro nualintas Alytus kaip tas Feniksas pamažu mėgina keltis iš pelenų. Nors po šešių parų ugnis Pramonės rajone dar nėra galutinai užgesinta, padangos tebesmilksta, tačiau miestas pamažu mėgina grįžti į kasdienį gyvenimą.

Trimis mobiliomis oro kokybės matavimo laboratorijomis ir toliau mieste bei rajone atliekami taršos matavimai, visa informacija pateikiama ir atnaujinama Aplinkos apsaugos departamento interneto svetainėje: http://gamta.lt/

Alytaus miesto Ekstremalių situacijų komisija atšaukė draudimą įvažiuoti į Pramonės rajoną, taip pat draudimą nevykdyti veiklos čia esančioms įmonėms, su sąlyga, jog darbdaviai aprūpins darbuotojus kvėpavimo takus nuo cheminėmis taršos apsaugančiomis priemonėmis.

Atnaujinti ir viešojo transporto maršrutai į Pramonės rajoną bei „Izomegą“. Tiesa, laikinai, kol uždaryta kelio atkarpa ties Alytaus kultūros centru, autobusų maršrutai kursuojantys į Pramonės rajoną, apvažiuos Pievų gatve. Laikinai nebus aptarnaujama autobusų stotelė „Siuvykla“, keleivių prašoma naudotis gretimomis autobusų stotelėmis – „Darželis“ arba „AB Snaigė“.

Ugdymo procesas miesto bendrojo ugdymo mokyklose, Alytaus profesinio rengimo centre ir Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filiale ir toliau lieka sustabdytas, išskyrus neformaliojo švietimo pamokas. Ugdymas vyksta tik lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose, Muzikos, Dailės mokyklose ir Jaunimo centre, tačiau tėvams suteikta teisė pasirinkti – leisti vaikus į įstaigas ar ne. Už praleistas dienas mokėti nereikės.

Labiausiai gaisro paliestuose Miklusėnuose specialia technika – vakuumine šluota plaunamos ir siurbiamos gyvenvietės gatvės, aplinkinių vietovių žvyrkeliai bus laistomi druskingu vandens mišiniu.

Visą antradienio naktį gaisravietėje plušėję ugniagesiai rytą pagaliau sulaukė pagalbos – specialios technikos iš Naujosios Akmenės, kuri gelbėja nuimant užgriuvusias stogo perdangas nuo gaisro židinio ir leidžiant ugniagesiams greičiau jį užgesinti.

Neabejingi miestą ištikusiai nelaimei ir patys alytiškiai bei aplinkinių rajonų gyventojai – veža ugniagesiams maistą, vandenį, kurą, verslininkai deda pastangas, kad ugniagesiai sulauktų finansinės paramos, kitą savaitę Dzūkijos sostinėje rengiamas padėkos koncertas prisidėjusiems prie gaisro gesinimo.

Panašūs įrašai:

Vienas komentaras apie “Nors gaisras dar neužgesintas, Alytus mėgina stotis ant kojų

  1. UAB”GARLITA” direktoriai nesugebejo mus aprūpinti apsaugos priemonėmis, bet net nesiteikė nei vienas ponas direktorių atvykti ir įvertinti situaciją ar mes galime dirbti ir kaip mes jaučiamės, ir dar parašė įsakymą, kad mes turim šią savaitę valandą ilgiau dirbti, kad atidirbtumem už penktadienį ir pirmadienį, nes jiems labai labai didelis nuostolis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.