Pirmoji atomazga sklypų klausime: vedėja pripažinta padariusi tarnybinį nusižengimą

Pirmoji atomazga sklypų klausime: vedėja pripažinta padariusi tarnybinį nusižengimą 1

Išryškėjo pirmoji atomazga grąžinimui suformuotų ir Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) perduotų  Alytaus miesto savivaldybės sklypų klausime. Administracijos direktoriaus Rolando Juonio įsakymu sudaryta komisija dėl galimo Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėjos Vilmos Bartusevičienės tarnybinio nusižengimo ištyrimo vakar administracijos vadovui įteikė išvadas. Jose konstatuota, kad skyriaus vedėja padarė tarnybinį nusižengimą, nes neatliko pareigų bei siūloma skirti jai tarnybinę nuobaudą.

„Tyrėme tai, kas buvo nustatyta kitos, administracijos direktoriaus 2019 metų rugpjūčio 20 dienos įsakymu sudarytos komisijos. Jai buvo pavesta įvertinti Alytaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos audito ataskaitos „dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto valdymo naudojimo ir disponavimo juo už 2018 metus“ 8-ame punkte nurodytą informaciją. Išvadas sudaro septyni punktai. Įžvelgta, kad galėjo būti pažeisti teisės aktai tiek valstybės, tiek savivaldybės lygmenyje. Išvados susiję su žemės sklypų perdavimu Alytaus NŽT, netinkamu jų paruošimu (užterštos, neišvalytos teritorijos). Taip pat buvo konstatuota, kad Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyrius ne visuomet atsakinėdavo į NŽT raštus, neužtikrino, kad būtų laikomasi sutarčių vykdymo terminų, o nupirktos paslaugos nebuvo prižiūrėtos, kad būtų įgyvendintos laiku, buvo pratęstos sutartys, nors to neturėjo daryti. Taip pat vedėja neteikė jokių pastabų dėl netinkamai parengtų žemės planų bei juos derino. Mūsų sudaryta komisija tyrė kiekvieną tos komisijos surašytą punktą, tikrinome, ar išties buvo pažeisti teisės aktai“, – paaiškino komisijai pirmininkavusi Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

Jos vadovaujama komisija nustatė, kad savo kalta, tyčia Architektūros, urbanistikos ir žemėtvarkos skyriaus vedėja V. Bartusevičienė, pasirašydama perdavimo aktus, pažeidė Alytaus miesto savivaldybės administracijos Finansų kontrolės taisyklių punktus, taip pat Alytaus miesto savivaldybės atliekamų viešųjų pirkimų organizavimo tvarkos aprašo punktą, nes pritarė nekokybiškai parengtoms paslaugoms, nesiėmė jokių veiksmų neatitikimams ir trūkumams pašalinti. V. Bartusevičienė pažeidė ir Valstybės tarnybos įstatymo punktus – neužtikrino skyriaus darbuotojų kontrolės ir neatsakingai priėmė atliktas paslaugas. Remiantis tuo, kas išdėstyta, komisija siūlė pripažinti, kad V. Bartusevičienė padarė tarnybinį nusižengimą, nes neatliko pareigų bei skirti jai tarnybinę nuobaudą.

Komisiją sudarė trys nariai – be N. Rinkevičiūtės, joje buvo ir profesinės sąjungos atstovas Daivaras Radzevičius bei Alytaus miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėjo pavaduotojas Giedrius Šimas.

Šios komisijos išvados administracijos direktoriui R. Juoniui buvo įteiktos ketvirtadienį. Jis artimiausiu metu ir spręs, ar V. Bartusevičienei skirti tarnybinę nuobaudą.

Tiesa, viešojoje erdvėje, aptariant Alytaus miesto žemės sklypų suformavimo ir perdavimo NŽT klausimą, buvo minimas ir savivaldybės vyriausiasis architektas Mindaugas Matažinskas, kuris buvo siejamas su padarytais pažeidimais, tačiau išvadose jo pavardė niekur nefigūruoja.

„Mūsų komisija tyrimą dėl nusižengimo atliko dėl labai aiškių aplinkybių ir tose aplinkybėse šio asmens nebuvo. O pati V. Bartusevičienė, kaip ir priklauso, pateikė atsakymus į kiekvieną punktą ir ji situaciją mato kitaip, tačiau mes žiūrėjome, ar atitinka teisės aktus“, – komentavo N. Rinkevičiūtė.

Susisiekus su V. Bartusevičiene, ji atsisakė bet ką komentuoti. Sužinoti, kokia yra administracijos vadovo R. Juonio pozicija šiuo klausimu, kol kas nepavyko.

Panašūs įrašai:

3 komentarai apie “Pirmoji atomazga sklypų klausime: vedėja pripažinta padariusi tarnybinį nusižengimą

  1. juoni dengia,pakisdineja kita,matyt taip sutare,kad Juonys turi likti sveikas..Apgaus ja,Juonys jai neatsiygins

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.