Druskininkų „Saulės“ mokykloje – unikali, tik autistams skirta klasė

„Tokių kambarių Lietuvos mokyklose sunkiai rasite, juos turi tik specialūs centrai“, – pristatydama naujausią klasę specialiųjų poreikių vaikams kalbėjo Druskininkų „Saulės“ pagrindinės mokyklos direktorė Ramutė Siliūnienė.

Vakar „Saulės“ mokykloje oficialiai buvo atidaryta iš dviejų patalpų susidedanti klasė specialiųjų poreikių moksleiviams, sergantiems autizmu.

Į „Saulės“ pagrindinę mokyklą atvyko Druskininkų mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, kitų savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai.

Dviejų kambarių bloką sudaro individualiam darbui skirta patalpa su įdomiu atsiribojimo nuo aplinkos segmentu bei sensorinis kambarys.

Kaip teigė „Saulės“ mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Vanagaitienė,  sensorinis kambarys skirtas vaikams, kad aplinkos pažinimui jie galėtų panaudoti visus pojūčius – regą, klausą, šviesą.

„ Pats vaikas atėjęs gali pasirinkti šviesas pagal savo būseną. Tas pasirinkimas parodo,  ką vaikas jaučia iš vidaus. Kambaryje yra daug garsų, vaikas gali pasirinkti – nuo miesto triukšmo iki visiškos ramybės. Autistai pratinami prie visokių garsų, kurie mieste juos galėtų sudirginti“, – pasakojo L. Vanagaitienė.

Kambarys skirtas ne tik vaikams, turintiems autizmo sutrikimą, į jį kviečiami visi mokyklos moksleiviai. Sensorinis kambarys panaudojamas muzikos, šokių pamokoms, net kaip relaksacijos erdvė mokytojams ir mokiniams.

Mokyklos vadovės dėkojo savivaldybei ne tik už unikalią klasę, bet ir mokykloje baigiamą įrengti modernų liftą, kuris iš esmės pagerins negalią turinčių moksleivių mobilumą.

Vicemeras L. Urmanavičius pripažino, jog tik 10 proc. Lietuvos mokyklų yra pritaikytos neįgaliesiems.

„Džiaugiamės, kad keičiasi aplinka, kad tėvai turi alternatyvą  kaip specialiųjų poreikių vaikus integruoti į mokyklą ugdymui, tėvai gali pasirinkti į kokią klasę leisti savo vaikus. Turime keistis, padarėme vieną klasę specialiųjų poreikių vaikams, dabar po žingsnelį judėsime toliau, į priekį“, – sakė mero pavaduotojas.

Jis įteikė „Saulės“ pagrindinės mokyklos  specialiųjų poreikių klasės kuratorei vaikams skirtą ir kūrybinį mąstymą skatinantį žaidimą bei palinkėjo sėkmingo darbo.

Ši klasė buvo įrengta Druskininkų savivaldybės lėšomis ir kainavo 20 tūkst. eurų. Tai jau trečioji specialiųjų poreikių vaikams skirta klasė „Saulės“ mokykloje.

Druskininkų savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *