Alytaus Jotvingių gimnazijos vadovo konkursą laimėjo Donatas Vasiliauskas

„Alytaus Likiškėlių progimnaziją paliksiu ramia širdimi ir aukštai iškelta galva“, – taip po šiandien laimėto Alytaus Jotvingių gimnazijos vadovo konkurso sakė Alytaus Likiškėlių progimnazijos vadovas Donatas Vasiliauskas. Tiesa, jis buvo vienintelis pareiškęs norą vadovauti gimnazijai. Konkursą laimėjusio direktoriaus tinkamumą vadovauti įstaigai dar turės patikrinti Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), o po šios instancijos išvadų jo vadovavimą tvirtins Alytaus miesto taryba.

„Konkurso dalyvis pelnė labai aukštą įvertinimą – iš galimų 5 balų jis surinko 4,5“, – sakė konkursui pirmininkavęs Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas. Jo tikinimu, jeigu klausimas dėl D. Vasiliausko atleidimo iš Alytaus Likiškėlių progimnazijos vadovo pareigų ir dėl pritarimo jo vadovavimui Alytaus Jotvingių gimnazijai Alytaus miesto taryboje bus nagrinėjamas dar šio mėnesio posėdyje, tikėtina, kad gimnazijai vadovauti jis pradės nuo lapkričio mėnesio.

„Pradėjęs pedagoginę karjerą, per paskutinius aštuonerius metus beveik nebuvo nė vieno mėnesio, kad nelipčiau iš komforto zonos. Šiandien buvo ne išimtis. Savo karjerą pradėjau Alytaus Putinų gimnazijoje ir kažkur pasąmonėje, svajonėse visada kirbėjo mintis, kad noriu save išbandyti gimnazijos vadovo amplua. Tiesiog atėjo tam laikas, įgijau beveik keturių metų vadovavimo Likiškėlių progimnazijai patirties“, – kalbėjo konkurso laimėtojas.

Jis tikino, kad Likiškėlių progimnazija yra labai svarbi įstaiga ne tik todėl, kad jai vadovavo, bet ir joje kažkada pats mokėsi dvylika metų.

„Darbas, kurį per tuos tris su puse metų padarėme kartu su visa mokyklos bendruomene, yra labai didelis ir matomas. Galiu drąsiai sakyti, kad Alytaus Likiškėlių progimnaziją palieku iškelta galva, nes mokinių skaičius per pastaruosius kelis metus joje išaugo beveik šimtu. Ši įstaiga atrado ne vieną stiprią veiklos kryptį, kuriomis sėkmingai juda. Savo darbą atlikau“, – kalbėjo D. Vasiliauskas.

Pasak jo, pirmasis darbas, kurį jis padarys naujajame darbe, tai susipažins su gimnazijos bendruomene, įsigilins į įstaigos situaciją, veiklą, planus.

D. Vasiliauskas Alytaus Likiškėlių progimnazijai vadovauja jau ketvirtus metus. Tiesa, ši mokykla nuolat šmėžuoja švietimo įstaigų sąraše, kurias siūloma reorganizuoti, uždaryti ar perkelti kitur.

Dėl savo aktyvių veiklų pedagoginėje srityje D. Vasiliauskas yra vertinamas kaip vienas ryškiausių miesto pedagogų ir įstaigos vadybininkų. Prieš tai jis dirbo Putinų gimnazijoje ekonomikos mokytoju. Pedagogas yra Lietuvos Junior Achievement Dzūkijos regiono vadovas, aktyvus ne tik Pietų Lietuvos regiono, bet ir visos Lietuvos verslumo mokytojas mokyklose. Jo vadovaujamos įstaigos ugdyme nuo šių mokslo metų buvo įgyvendinta novatoriško verslumo ugdymo samprata.

D. Vasiliauskas yra tapęs Lietuvos metų mokytojo premijos laureatu ir laimėjęs daugybę nominacijų.

Iki šiol beveik tris dešimtmečius Alytaus Jotvingių gimnazijai vadovavo Kęstutis Miliauskas. Jis dar šių metų pradžioje Alytaus miesto savivaldybei pateikė prašymą nutraukti su juo darbo sutartį šalių sutarimu, sutartis su juo nutraukta rugpjūčio pabaigoje. K. Miliausko kadencija turėjo pasibaigti šių metų paskutinę dieną, tačiau direktorius nusprendė į užtarnautą poilsį išeiti su lig naujaisiais mokslo metais.

Viršelis – Donato Vasiliausko asmeninio albumo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.