Alytaus politikai persigalvojo – bus ir miesto vartai, ir voverė skvere

Alytaus miesto politikai „ištaisė“ praeitame savivaldybės tarybos posėdyje padarytą klaidą, kuomet balsuodami nepritarė dviejų projekto „Alytiškių iniciatyvos“ idėjų įgyvendinimui – „Alytus-Myliu” miesto vartams bei skulptūrai „Bronzinė voverė su riešutu“ Senamiesčio skvere.

Du metus veikiančios „Alytiškių iniciatyvos“ – iki šiol yra vienintelis projektas Lietuvoje, kai miesto gyventojai gali nuspręsti kokioms iniciatyvoms skirti savivaldybės biudžeto lėšas. Pirmaisiais metais ši unikali idėja gavo „Auksinės krivūlės“ apdovanojimą už bendruomenės įtraukimą formuojant viešąsias erdves.

Pasak trečiadienį Alytaus miesto tarybos posėdyje sprendimą pristačiusios savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, antrą kartą projektas teikiamas tarybai atsižvelgus į visuomenės nuomonę bei peticijų komisijos vertinimą.

Atsakydama į kai kuriems politikams kilusius klausimus, ji pažymėjo, jog miesto vartai „Alytus Myliu“ bus statomi miesto savivaldybės valdomoje žemėje, o ženklo „Alytus Myliu“ autoriai broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai bei Artūras Mažeika yra perdavę visas jo naudojimosi teises savivaldybei.

Vietos politikams kliuvo ne tik tai, bet ir projekto įgyvendinimo kaina – 150 tūkst. eurų, „Alytiškių iniciatyvų” iniciatoriai – praeitos kadencijos Dzūkijos sostinės valdantieji.

Nors tarybos narė Laura Radzevičiūtė ragino kolegas pritarti jos pačios siūlymui – palaikyti tik „Bronzinės voverės su riešutu“ skulptūros projektą ir skirti 3 tūkst. eurų jo įgyvendinimu, tačiau prabalsuota buvo kitaip – tarybos narių balsų dauguma pritarta abiems projektams, o lėšų jų įgyvendinimui ketinama ieškoti kitų metų biudžete.

Reaguodama į galutinį sprendimą L. Radzevičiūtė pabrėžė besitikinti, kad jis atsidurs tesime, mat ji įžvelgianti daug neteisėtų veiksmų ir pažeidimų.

Dar prieš balsavimą, vykstant aršiai ir emocingai diskusijai, tarybos narys Sigitas Leonavičius pabrėžė, jog ženklo „Alytus Myliu“ idėja nebloga, tačiau ragino suprasti, kur ji tinkama naudoti. „Toks ženklas gal tiktų ant marškinėlių, bet ne miesto vartų. Pastatykime jį kažkur miesto centre, kad žmonės galėtų nusifotografuoti, bet miesto vartai turi būti solidūs, ne kažkoks kringelis“, – kalbėjo politikas.

Gediminui Daukšiui kilo klausimas, kaip toks statinys prie įvažiavimo į miestą galėtų pagerinti alytiškių gyvenimą, o Andrius Jučas buvo įsitikinęs, jog idėją būtina palaikyti vien dėl jos aktualumo bendruomenei, kuri susivienijo ir stojo jos ginti. „Ženklas kabina, jis jau yra žinomas visame pasaulyje, čia net nėra ko ginčytis“, – sakė politikas.

Posėdyje dalyvavęs vienas iš ženklo „Alytus Myliu“ kūrėjų A. Gataveckas kalbėdamas tribūnoje pažymėjo, jog idėjos projekte teikiamos, o ne parduodamos. „Brangiai kainuoja ne tik krepšininkai, bet ir idėjos, o ši yra dovanojama, kainuos tik jos įgyvendinimas.

Ženklas apgalvotas kaip strateginė miesto komunikacinė dalis, kuri sukurs miesto fasadinį veidą, kels jo pridėtinę vertę. Tai bus unikalūs riboženkliai, vieninteliai tokie Lietuvoje“, – kalbėjo autorius, kuris įsitikinęs, kad šioje situacijoje nereikėtų koncentruotis į miesto vartų įrengimo kainą, o kreipti dėmesį į iniciatyvų projekto esmę, nes nepatvirtinus alytiškių išrinktų iniciatyvų savivaldybė pakenktų savo pačios ir miesto įvaizdžiui.

Alytiškė Alma Šeperienė prieš balsavimą ragino politikus atsipeikėti ir išgirsti miestelėnus, kurie balsuodami išreiškė norą Dzūkijos sostinėje matyti ir „Alytus Myliu“ miesto vartus, ir „Bronzinės voverės su riešutu“ skulptūrą Senamiesčio skvere.

„Bronzinės voverės su riešutu“ skulptūros preliminari vertė iki 3 tūkst. eurų, numatoma pastatymo vieta – Senamiesčio skveras; ketverių „Alytus-Myliu“ miesto vartų preliminari darbų vertė su techniniu projektu iki 150 tūkst. eurų. Kiek tiksliai pastarieji atsieis, paaiškės po techninio projekto parengimo.

Vienas komentaras apie “Alytaus politikai persigalvojo – bus ir miesto vartai, ir voverė skvere

  1. Alytaus miesto vartų , skvere , visai nesąmoninga , statyti voverę , nes labai vaikiška , man atrodo , kad čia santykis su vaikų darželiu tik saulutės šalimais ir iš viso , kaip su tais Krasnickais .
    Auros yra paslaptingos ir apraiškios , bet vieningos nusikalstamam įstatyme ir juokinga ,
    kaip šitą valdžia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.