Alytaus kultūros ir komunikacijos centras ruošiasi atsinaujinimui

Neseniai atlikta Alytaus krašto gyventojų apklausa dėl Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) veiklos patrauklumo ir atsinaujinimo poreikio patvirtinimo.

Apklausos metu buvo domimasi, kokios priežastys paskatintų dažniau lankytis centre, ar pakanka informacijos apie įstaigos veiklą, kokiais tikslais ir kaip dažnai naudojama interneto svetainė, koks būdas yra patogiausias sužinoti apie centro renginius ir veiklą, kokiuose renginiuose dažniausiai lankomasi, kokių renginių trūksta bei kokių kūrėjų kūrinius ar organizuojamus renginius norima aplankyti centre. Kadangi planuojama į veiklą įtraukti aktyvius idėjų turinčius kraštiečius, buvo aiškintasi, kas ir kaip gali prisidėti.

Atsižvelgdamas į gautus atsakymus, Kultūros centras parengė strateginę sesiją, visą vasarą dėliojo naują renginių tinklelį, mezgė ryšius su galimais partneriais, gilinosi į fondų subtilybes. Administracija išsprendė ir smulkius, bet lankytojams labai aktualius klausimus: absoliučiai į visus renginius bilietus bus galima įsigyti internetu, o informacijos sklaida suintensyvės – pradedant aktyviu socialinių tinklų Facebook ir Instagram naudojimu, baigiant galimybe prenumeruoti mėnesinį centro naujienlaiškį (apie renginius, meno kolektyvus, miesto kultūros aktualijas). Toliau planuojama aktyviai bendradarbiauti su vietinėmis žiniasklaidos priemonėmis, išnaudoti afišų sklaidą miesto centre.

Apklausoje didelis dėmesys buvo skiriamas renginių tinklelio turiniui. Matydamas, kad lankytojų poreikiai auga, centras plečia renginių spektrą, kad jis būtų tinkamas skirtingų interesų ir amžių žmonėms: alytiškiai bus kviečiami ir į pamėgtus įvairių žanrų koncertus bei spektaklius, ir į naujus Kauno valstybinio muzikinio teatro, Lietuvos nacionalinio dramos teatro pasirodymus, o taip pat sparčiai populiarėjančius šiuolaikinio šokio ir muzikos reginius. Vienas svarbiausių įvykių rudenį – etninės kultūros konferencija su žymiausiais Lietuvos specialistais, kuri sukvies kultūros darbuotojus, mokytojus ar kitų specialybių žmones, besidominčius etnine kultūra. Jaunesnei auditorijai  bus skirti jaunimo grupių koncertai, nuolat vyks parodos ir edukaciniai renginiai. Šiltuoju metu miestelėnai bus kviečiami į lauko renginius, šokių vakarus prie fontano bei amfiteatre. Dar praėjusiais metais Kultūros centro komanda ėmėsi kūrybingai minėti valstybines ir kalendorines šventes. Nutarta toliau tęsti pradėtus darbus ir neapsiriboti tik Kultūros centro erdvėmis.

Rengiantis strategijos atnaujinimui, buvo labai daug bendrauta su skirtingais žmonėmis, gilintasi į istoriją. Girdint, kaip šiltai centras vis dar vadinamas „Medvilne“, nuspręsta sistemingai ir aktyviai puoselėti turtingą 40-metį skaičiuojančių tuometinių kultūros rūmų atmintį. Tęstinio projekto „Medvilnė“ metu alytiškiai kviečiami dalytis prisiminimais, turima medžiaga, kuri bus talpinama į naują specialiai sukurtą interneto svetainės skiltį, centre bus rengiamos parodos bei vedamos ekskursijos, pagal temas adaptuotos tiek senjorams, tiek jaunimui.

Be pramoginių bei intelektualių kultūrinių įvykių, Kultūros centre nutarta toliau stiprinti ir laisvalaikio užimtumo sferą. Šiuo metu centre veikia meno kolektyvai: cirko studija „Dzūkija“, folkloro ansamblis „Žvangucis“, liaudies dainų ir šokių ansamblis „Dainava“, kamerinis choras „Varsa“, kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“, politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“. Šį sezoną centrą papildys nauji kolektyvai – teatro studija ir instrumentinė jaunimo grupė. Visi kolektyvai sezoną pasitinka su tarptautinių gastrolių ambicijomis ir kviečia prisijungti naujus narius.

Dar vienas svarbus aspektas – centro renovacija. Naujinama Didžiosios salės garso ir šviesų technika: tai leis konkuruoti su didžiosiomis scenomis ir priimti aukščiausios kokybės ar sudėtingų sprendimų reikalaujančius kūrėjus bei kūrinius. Be vidinių atsinaujinimo darbų, pradėta tvarkyti ir centro išorė, kitąmet jau numatyta vidaus patalpų renovacija.

Prieš metus darbą pradėjusi centro direktorė Klaudija Aleksandravičiūtė džiaugiasi: „Grįžusi į gimtąjį Alytų, suradau galimybę turėti ne tik mylimą darbą, bet ir nuostabų kolektyvą bei bendraminčių miestiečių ratą – visų mūsų polėkiams įgyvendinti neužtenka valandų paroje.“ Jauna vadovė prasitaria, kad jaučia kolegišką Alytaus miesto savivaldybės komandos palaikymą, kartu tariasi dėl įstaigos pavadinimo pokyčio į „Alytaus kultūros centras“ ir naujo vizualinio identiteto formavimo. Spalio mėnesį sezonas bus atidarytas jau su atsinaujinusia interneto svetaine bei logotipu.

AAKC informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.