Jubiliejine Baltijos kelio dvasia prisipildė ir Alytus

Jubiliejine Baltijos kelio dvasia šiandien pripildytas ir Alytus. Vidurdienį alytiškiai rinkosi miesto centre prie Senamiesčio pradinės mokyklos esančio Baltijos kelio ąžuoliuko, kur iškilmingai buvo paminėti trisdešimties metų senumo įvykiai. Čia ne tik skambėjo Lietuvos tautiška giesmė, dalintasi sveikinimais, prisiminimais, bet ir dangų skrodė lėktuvas, iš kurio ant žmonių krito gėlės, o vienybės dvasią pajutę alytiškiai susikibo rankomis, simboliškai atkartodami Baltijos kelio motyvą.

„Lietuva – drąsių žmonių šalis. Prieš trisdešimt metų mes kiekvienas pasiėmę į ranką ne šautuvą, o gėlę, žvakę, o į kitą ranką – sūnų, brolį, draugą – išėjome į Baltijos kelią. Apie jį rašė, kalbėjo daug, bandė kopijuoti daug tautų. Tuo metu mes buvome labai labai vieningi. Žmonės, kurie iškovojo mums laisvę ir parodė, kad mūsų neįmanoma palaužti, nusipelno nuoširdaus „ačiū“. Aš tikiuosi, kad ir vėl, atsitikus tokiai pačiai situacijai, mes būsime tokie pat vieningi“, – kalbėjo Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Šventės dalyvius šia jubiliejine proga sveikino ir alytiškis AKTO Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Vytautas Kolesnikovas: „Džiaugiuosi čia matydamas tokių kaip aš, sulaukusių Baltijos kelio 30-mečio. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas yra mūsų kartos darbas. O dabartiniam jaunimui linkiu puoselėti Lietuvą ir neleisti jai prapulti.“

Iškilmėse dalyvavo ir Seimo narys Julius Sabatauskas, pasidalinęs savo Baltijos kelio prisiminimais: „Prieš trisdešimt metų, jeigu būčiau paklusęs karinio komisariato šaukimui 8 valandą ryto prisistatyti ten su daiktais ir keliauti į sovietų kariuomenę, nebūčiau dalyvavęs Baltijo kely. Negalėjau jo praleisti. Padariau priešingai – sėdau su šeima į žiguliuką ir važiavom į paskirtą vietą. Nepavyko iki jos nukakti, nes buvo daug žmonių ir automobilių. Kai mes ten stovėjom susikibę rankomis, pagalvojau: „Kas ten, kitame gale – Latvijoje, Estijoje?“ Visi jaučia tą patį. Mes čia gyvi, mes norime būti laisvi ir nepriklausomi, kad niekas nediktuotų, kaip mes turime gyventi ir kaip turime tvarkytis savo gyvenimus. Tai buvo stipriausias pasaulyje trijų tautų pasipriešinimas. Ta vienybė mums išklojo nepriklausomybę. Šiandien čia daug žmonių, vaikų, kurie statys Lietuvą, tad būkime tokie, kaip anuomet Baltijos kelyje.“

Renginyje nestigo trisdešimties metų senumo motyvų – čia buvo galima pamatyti to meto automobilių, plakatą su šūkiu „Trims pusbroliams – laisvę“. Tautinė dvasia išties buvo gaji kiekviename renginio dalyvyje, kurių atlapus puošė trispalviai kaspinėliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *