Buvęs saugumiečių pastatas parduotas

Buvęs saugumiečių pastatas Alytaus miesto centre jau turi naują šeimininką. Dar liepos mėnesį viešojo aukciono metu už daugiau kaip 400 tūkst. eurų jis buvo parduotas Alytuje registruotai įmonei, dirbančiai nekilnojamojo turto srityje.

Alytuje, adresu S. Dariaus ir S. Girėno g. 12, esantis kompleksas buvo pardavinėjamas viešojo aukciono metu liepos 9-11 dienomis. Pagal nepriklausomų turto vertintojų surinktus duomenis, valstybei priklausantis 548,13 kv.m. administracinis pastatas kartu su 11,27 aro sklypu, buvo įvertintas pradine 166 564 eurų suma.

Aukcione užsiregistravo keliolika dalyvių, kurie varžydamiesi kainą pakėlė iki 407 tūkst. eurų, t.y.  beveik tris kartus daugiau nei buvo nustatyta pradinė kaina. Kas konkrečiai yra buvusio saugumiečių pastato šeimininkas, neatskleidžiama.

„Tai vienas retesnių atvejų, kuomet regionuose esantis turtas aukciono metu brangsta kartais. Per praėjusius metus Turto banko pradinė ir parduotų objektų kaina skyrėsi 5 proc. Galima tik numanyti, kad Alytaus atveju itin didelį kainos augimą lėmė aktyvi dalyvių konkurencija ir aiški vizija, ką daryti su įsigytu turtu“, – teigė Tomas Bagdonas, VĮ „Turto bankas“ komunikacijos vadovas.

Pasak jo, kalbant bendrai apie situaciją regionuose, tai didžiąją dalį valstybės turto pirkėjų sudaro gyventojai. Didmiesčiuose paklausūs yra ir investiciniai projektai – žemės sklypai ir pastatai, kuriuose galima išvystyti įvairios paskirties projektus arba pritaikyti esamus pastatus. Regionuose dėl demografinių ir socialinių priežasčių investiciniai projektai mažiau populiarūs, tačiau gyventojai iš valstybės įsigyja gyvenamosios ir pagalbinės paskirties patalpų.

Nekilnojamojo turto sandoris įvyko šios savaitės pradžioje, buvo pasirašyta pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokėta visa pinigų suma.

Šiame pastate prieš beveik tris dešimtmečius buvo įsikūręs Valstybės saugumo departamento Alytaus apygardos skyrius, kurio neliko po veiklos perorganizavimo. Maždaug prieš dešimtmetį pastatas buvo renovuotas, pristatytas priestatas ir trečias aukštas. Vėliau kurį laiką tuščias stovėjęs pastatas buvo perduotas Turto bankui. Dar pernai jį norėjo perimti Alytaus miesto savivaldybė, tačiau šis planas neišdegė, mat pastatas jau buvo įtrauktas į parduodamų objektų sąrašą.

Viršelis – VĮ „Turto bankas“ archyvo nuotr.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.