Eičiūnuose – po pasaulį išsibarsčiusių kraštiečių susitikimas

Neeilinis savaitgalis buvo Butrimonių seniūnijoje Eičiūnų kaime. Šeštadienį vyko kraštiečių šventė, kuri sukvietė kelias kartas jame gyvenančių, jau išvykusių kitur gyventi, bet vis tiek nepamirštančių tėviškės Eičiūnų krašto žmones.

Į susitikimą atvykusius kraštiečius pasveikino Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas.

Meras A. Vrubliauskas pasidžiaugė idėja sukvieti krašto žmones į susitikimą, kad jame dalyvauja nemažai jaunimo, palinkėjo šią tradiciją tęsti ir ateityje.

Eičiūnų krašto šventės „Takelis veda vėl namo“ iniciatorė Alytaus rajono kultūros centro Butrimonių filialo kultūrinių renginių organizatorė Dalia Jusienė dėkojo savivaldybei ir privatiems rėmėjams už paramą, už pagalbą seniūnijai, rajono viešosios  bibliotekos Eičiūnų filialui, renginį vedusiai Eičiūnų bendruomenės pirmininkei Mildai Stanevičienei, savivaldybės tarybos nariui K. Patinskui už padovanotą fejerverką.

Pasak ne pirmus metus kraštiečius sukviečiančios D. Jusienės, šiemet į renginį susirinko apie pustrečio šimto kraštiečių, gyvenančių vietoje, kituose Lietuvos rajonuose, užsienyje.

„Pirmoji kraštiečių susitikimo šventė vyko maždaug prieš 15 metų. Pradžioje darydavome koplyčioje, keli metai organizuojame renginį lauke. Mūsų, Eičiūnų krašto žmonių, susitikimai tapo tradicija, džiaugiamės, kad žmonės susirenka, atvyksta jaunimo, išvykusio studijuoti“ , – pasakojo D. Jusienė apie tradicija tapusį eičiūniškių susitikimą.

Šiemet jis pradėtas daina „Lietuva brangi“ bei eilėmis apie tėviškę. Koncertavo Eičiūnų suaugusių ir jaunimo kapelos, folkloro ansamblis „Žolynai“, butrimoniškė Toma Anušauskaitė, kapelija iš Kauno „Kaimo vaike“, Onuškio kapela, Vitalijus Pauliukas, Donata Gutauskienė-Laisva. Žmonės galėjo pasivažinėti Kęsto Žeimio vadeliojama karieta.

Renginio metu Butrimonių seniūnas A. Jusas pasveikino ir apdovanojo padėkomis gražiai tvarkomų Eičiūnų krašto sodybų savininkus.  Šiemet apdovanojimai skirti trims Eičiūnų kaimo gyventojams: Valerijonui Linkevičiui, Jaroslavai ir Koliai Jakipčuk, Neringai ir Sauliui Venskevičiams.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.