„Snaigės“ planuose – veiklos profilio keitimas

Jau kurį laiką į viešumą skverbiasi kalbos, kad AB „Snaigė“ išgyvena ne pačius geriausius laikus, kad patyliukais atleidinėjami darbuotojai, o vienas socialiniame tinkle „Facebook“ darbo paieškas paskelbęs pilietis užminė mįslę – esą „Snaigė“ atleidžia per šimtą žmonių. Susisiekus su įmonės atstovais, jie tokių kalbų nepatvirtino, bet kalbėjo apie veiklos profilio keitimą, galimas naujas investicijas ir gamybos efektyvinimą.

„Svarstomi visokie variantai, bet niekas nepatvirtinta. Žmonės neatleisti, vyksta diskusijos. Gal dar iš viso žmonės nebus atleisti. Nežinau, iš kur informacija, kad atleidžiama per šimtą žmonių“, – stebėjosi įmonės generalinis direktorius Gediminas Čeika.

Pasiteiravus, ar „Snaigė“ išgyvena sunkmetį, vadovas nei patvirtino, nei paneigė, tačiau teigė, kad vyksta efektyvumo paieškos tiek gamyboje, tiek kitose srityse. Vadovas užsiminė, kad perkami nauji įrenginiai ir galbūt planuojama šiek tiek keisti pačios veiklos profilį. Įmonėje ieškoma palankiausių galimybių kaip automatizuoti gamybą, keisti procesus.

G. Čeika tikino, kad įmonės gamybos, apyvartos rodikliai yra žymiai geresni nei praėjusių metų, todėl nėra jokio pagrindo kalbėti apie įmonės veiklos stabdymą.

Kiek konkrečiau apie įmonės planus kalbėjo Henrikas Šivokas, įmonės profesinės sąjungos vadovas: „Tiksliai nieko negaliu pasakyti, nežinau. Kol kas sumažintas darbuotojų skaičius pagalbinėse tarnybose ir šiek tiek administracijoje. Jeigu užsakymų išliks tiek, kiek ir šiemet, tai darbuotojų tikrai nemažinsime, o jeigu jų mažės, tuomet būsime priversti dar šiek tiek mažinti. Tačiau kol kas konkrečių planų mažinti darbuotojų pagrindinėje gamyboje nėra, nes darbų apkrova yra iki pat Naujų metų – per dieną gaminame po 750 šaldytuvų.“

Profesinės sąjungos vadovas atskleidė, kad kitąmet galvojama apsiriboti mažesne buitinių šaldytuvų gamybos apimtimi ir pradėti gaminti pramoninius, mat šie yra pelningesni. Pasak H. Šivoko, šiuo metu užsakinėjama nauja pramoniniams šaldytuvams gaminti skirta įranga. Tam reikalinga apie tris milijonus eurų investicijų, tačiau, profsąjungos vadovo teigimu, viskas priklausys nuo bendrovės savininko, Rusijos atstovo, požiūrio.

Šiuo metu 27 metus gyvuojančioje įmonėje dirba 575 žmonės. Dar prieš gerus metus jų buvo apie 640. Didžiausias darbuotojų atleidimo bumas buvo prieš dešimt metų, kai Alytuje buvo atleista 300 žmonių, o Kaliningrado gamykloje – 180. Tąkart to priežastis buvo ne tik dėl ekonominio nuosmukio mažėjantis vartojimas, bet ir drastiška vietinių valiutų devalvacija strateginėse bendrovės rinkose. Šiuo metu vidutinis įmonės darbuotojų atlyginimas siekia per tūkstantį eurų prieš mokesčius.

Dar 2011 metais Kontrolinis „Snaigės“ akcijų paketas parduotas stambiai Rusijos komercinių šaldytuvų gamintojai, bendrovei „Polair“.

Panašūs įrašai:

6 komentarai apie “„Snaigės“ planuose – veiklos profilio keitimas

  1. Meluoja melagiai net neraudonuoja. Prieš dešimtmetį Snaigėje dirbo virš 2-jų tūkstančių. Žodžių trūksta apie tuos išnaudotojus 🙁

  2. 1000 euru atlyginimas….!?? jus ka, juokaujat? Ar ne geda sitaip viesai meluot? Ten ne zmones dirba, o vergai….ir kantrybe gi pas juos gelezine

  3. Kaip negeda taip meluot, ka jus cia paistot, kiek jau zmoniu gavo perspejamus lapelius? Juk neziuri, net vienisu mamu su keliais vaikais, nepatiko veidas, ar pasakyta tiesa i akis – eik lauk. O tarpkitko, paskutiniu metu zmones vergauja uz minimuma ir daugelis neiskente bega savo noru, nes jau neisgyvena uz tokias varganas ” algas”. Sodra pasalpas didesnes moka nei “Snaige” algas. Tegul valdzia maziau vagia. Patikrintu tarnybos kas ten dedasi, tai atsirugtu ne vienam valdzios atstovui, o pazeidimu tai begale, tik tikrintojai visi papirkti.

  4. Nuo kada toks atlyginimas, net per pusę tiek negauna darbininkai, o ši mėnesį tai išvis sumažėjo algos, ir niekas nieko nežino, negali but… Ir taip toliau, sukčių laivas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.