Europos taurės šaudymo iš lanko varžybose Lietuvai atstovavo alytiškiai

Čekijos Nove Mesto mieste liepos 3-16 dienomis vyko Europos taurės neįgaliųjų šaudymo iš lanko varžybos. Nors ir varžybos yra Europos taurė tačiau, jos yra atviros visiems ir į jas susirenka viso Pasaulio geriausi lankininkai – korėjiečiai, brazilai, Jungtinių amerikos valstijų atstovai su garsiuoju berankiu lankininku priešakyje, europiečiai bei daugelis kitų.

Apie šias varžybas greičiausiai niekuomet neišgirstumėte jeigu jose nedalyvautų lietuviai. Teisingai – ir šiais metais jose dalyvavo du neįgalieji lankininkai iš Alytaus – Linas Vengelis bei Rolandas Baranauskas taip pat jų treneriai. Linui tai pirmosios tokio rango varžybos, o tuo tarpu Rolandas, nors ir nedaug bet jau yra susipažinęs su tarptautinių varžybų startais.

Kadangi varžybų lygis yra tikrai aukštas, tiek organizacine prasme tiek dalyvių konkurencijos prasme, dalyvius spaudžianti atsakomybe bei stresas taip pat yra nemaži, tačiau tai nesutrukdė alytiškiams parodyti kad ir jie gali kovoti. Po trijų kvalifikacijos serijų Rolandas Baranauskas parodė rezultatą, kuris jam leido užimti aštuntąją vietą tarp 34 dalyvių. Visą kvalifikaciją (12 serijų po 6 strėles) Rolandas baigė su 648 taškais, o tai yra geriausias jo rezultatas tokio rango varžybose, o iki paralimpinio normatyvo jam pritrūko vos 2 taškų. Normatyvas Paralimpiadai yra 650 taškų. Linas kvalifikaciją baigė su 585 taškais. Jau kitą dieną varžybos tęsėsi atkrintamosiomis kovomis. Deja čia lietuvių sėkmė nelydėjo ir jie abu iš tolimesnių kovų pasitraukė jau po pirmosios dvikovos.

Paklausta kaip sekėsi sportininkams šiose varžybose jų trenerė Inga Timinskienė atsakė: „Labai džiugu, kad abu šie sportininkai kuo toliau tuo geresnius rezultatus rodo ir labai džiugu, kad jiems užtenka entuziazmo treniruotis, siekti, dirbti, tobulėti. Tokios varžybos ir dalyvavimas jose yra labai svarbus indėlis į tai. Nesvarbu ar jie jose laimi ar ne. Labai svarbu, kad po kiekvieno tokio starto jie išeitų iš varžybų stipresni, labiau motyvuoti, ką jie ir padarė šį kartą ir tikiuosi toliau tai darys ateityje“.

Artimiausios varžybos L. Vengeliui ir R. Baranauskui – Lietuvos šaudymo iš lanko čempionatas, kuriame jie dar kartą parodys, kad negalia nėra kliūtis sėkmingai varžytis šaudymo iš lanko sporte kartu su sveikaisiais sportininkais. Čempionatas vyks liepos 27 – 28 dienomis Utenoje.

Klubo „Žaliasis lankas” informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.