Alytiškiai kyla į mūšį dėl aerodromo išsaugojimo

Iškilus realiai grėsmei Alytaus aerodromui būti panaikintam dėl planų jo teritorijoje steigti laisvąją ekonominę zoną (LEZ), alytiškiai stojo į kovą dėl jo išsaugojimo. Alytaus aeroklubo vadovas Kęstutis Urbanavičius inicijavo peticiją „“ (Pramonės zonos steigimui Pirmame Alytuje – NE!).

Antradienį ryte peticiją internetinėje svetainėje Peticijos.lt buvo peržiūrėję daugiau kaip 2 tūkst. žmonių, o pasirašę – 375.

„Mes, žemiau pasirašiusieji, pareiškiame, kad istorinis, jau 80 metų veikiantis aerodromas, privalo būti išsaugotas Dzūkijos sostinėje, o pramoninės Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) steigimui turi būti parinkta kita vieta NE (!) Pirmame Alytuje, NE (!) šalia tankiai apgyvendintų miesto gatvių, NE (!) prie senųjų kapinių, t. y.: NE (!) dešiniakrančio Alytaus gyventojų pamėgtose laisvalaikio, Lietuvos ir kitų šalių aviatorių bei kt. bendruomeninių, visuomeninių organizacijų nuo 1939 m. ir dar ankščiau naudojamose teritorijose“, – rašoma peticijos tekste.

Peticija adresuojama Prancūzijos Respublikos ambasadorei Claire Nathalie Marie Lignieres-Counathe, Seimo nariams Juliui Sabatauskui ir Robertui Šarknickui, Ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui, Vidaus reikalų viceministrui Tautvydui Tamulevičiui, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovams.

Po peticija nestinga ir komentarų. Vieni jų pasisako už LEZ steigimą aerodromo teritorijoje, kiti – prieš.

„Išsaugokime galimybę keliems turtingiems vyrams naudotis aerodromu arčiau namų. Tegul dirvonuoja nenaudojamas žemės plotas dar 80 metų“, – rašoma viename komentarų.

Kitų komentatorių nuomone, pramonę plėsti reikia taip, kad aerodromas taptų reikalingu. Dar kiti piktinosi dabartinės valdžios sprendimais ir teigė to nesitikėję iš naujojo mero.

„Aerodromas visada buvo strateginė, gynybinė mūsų miesto pozicija. Priešas nemiega“, – taip aerodromą vertino moteris.

Alytaus aeoroklubo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje taip pat atsispindi kovingos nuotaikos dėl aerodromo išlikimo. Ant paskyros viršelio uždėta aerodromo iš paukščio skrydžio nuotrauka su šūkiu „#Aerodromas NeAtkatas“.

„Šiuo šūkiu norime pasakyti, kad neturi būti piktnaudžiaujama aerodromo uždarymu prisidengiant LEZ’u. Mes klausėme valdžios, kur turėtų dėtis aviatoriai, kur įrengs mums kitą aerodromą, nes net sovietmečiu būdavo numatyti planai, kur kitur iškelti aerodromus. Taip niekas nedaro, kaip tuos paukščius iš lizdo išmeta ir viskas. Išvyks aviatoriai iš čia“, – sakė K. Urbanavičius.

Paprašytas pateikti argumentus, kodėl Alytui yra reikalingas aerodromas, jis atsakė klausimu, o kodėl nereikalingas, jeigu Prienams, Marijampolei reikia? Esą aerodrome jau 60 metų gyvuoja Alytaus aeroklubas, čia vyksta užsiėmimai jaunimui, tai žmonių laisvalaikio, pramogų vieta. Klubo vadovas klausė, kodėl reikia žudyti aeroklubą dėl kažkokio mistinio LEZ’o, kai yra pramonės parkas, kuris iki šiol neįveiklintas pilnu pajėgumu.

K. Urbanavičius teigė, kad aviatoriai yra pasirengę dėl aerodromo išlikimo kovoti ir kitomis priemonėmis. Jų planuose – mitingas prie Vyriausybės. „O ką mums daugiau daryti, jeigu valdžia negirdi?“, – retoriškai klausė aeroklubo vadovas.

Viršelis – Alytaus aeroklubo archyvo nuotr.

Panašūs įrašai:

2 komentarai apie “Alytiškiai kyla į mūšį dėl aerodromo išsaugojimo

  1. Kur tie entuziastai buvo visus tuos 80 metu? Tiek laiko buvo galima ir aerouosta padaryti. Mano, nuomone, turi buti lez ir net kalbos nera, nes jei ne dabar, tai kitur leza matysime po desimties metu, o miestas tusteja tukstanciais.

  2. gal galite rašyti trumpiau, konkrečiau, nusibodo tas kartojimasis. Redakcijai reikėtų vyrų, jie taip neištėsia , rašo tik esmę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.