Netoli Alytaus esančioje kartingų trasoje rekordų vaikosi net moterys

Gera žinia ekstremalių pramogų mėgėjams – netoli Alytaus maždaug prieš tris savaites įrengta kartingų trasa. Kaip tikina šios pramogos įkūrėjai, vos tik spėjus išbandyti patiems trasą, pasipylė pramogautojų banga, rekordų vaikosi ne tik vyrai, bet ir moterys.

„Nė atidarymo nesuspėjome surengti, o ir nesireklamavome. Kažkaip iš lūpų į lūpas žinia pasklido“, – juokėsi Evaldas Baciuška, vienas kartingų trasos įkūrėjų. „Meistrelio kartingų“ šeimininkai jau turi ir naujų planų – plės visai šeimai pritaikytą pramogų erdvę.

Trasoje moterys nenusileidžia vyrams

360 metrų ilgio „Meistrelio kartingų“ trasą netoli Užupių įkūrė broliai Evaldas ir Arminas Baciuškos bei Kęstutis Radzevičius. Iš viso pramogų įkūrėjai turi 9 pakankamai galingus, 270 cm³ varikliais, 12 arklio galių turinčius „Honda“ kartingus, kurie gali išvystyti greitį iki 65 km/h. Į kartingą gali atsisėsti ir daugiau kaip 120 kg sveriantis žmogus. Pramogautojams duodamos apsaugos, aprangos.

Čia jau kasdien vyksta intensyvus veiksmas. Dešimt minučių ekstremalaus pasivažinėjimo kartingu kainuoja 10 eurų. „Toks laikas yra optimalus, važiuojant kartingu ilgesnį laiką, prasideda diskomfortinė būsena, kai jau pavargsta rankos, raumenys ir norisi kuo greičiau iš jo lipti“, – pasakojo Evaldas.

„Meistrelio kartingų“ trasoje galima pasitikrinti ir savo galimybes važiuojant kartingu laikui. Iki šiol geriausias rezultatas buvo Dovydo, kuris trasą įveikė per kiek daugiau nei 31 sekundę.

Beje, ir moterys čia demonstruoja ne prastesnius rezultatus. Iki šiol greičiausiai trasą dailiosios lyties atstovė Eglė įveikė per 33,1 sekundės. Trasos kūrėjai pastebėjo, kad kai kurios moterys kartingais važiuoja geriau nei vyrai, nors iš pradžių prie vairo jos jaučiasi nedrąsiai.

Kurdami šią pramogą, jaunuoliai susitarė ir dėl socialiai atsakingų taisyklių, kurių privalu laikytis kiekvienam. Griežčiausia jų – būti blaiviems, o norintys kartingais pasivažinėti nepilnamečiai turėtų gauti tėvų leidimą, atvykti su suaugusiais ir būti ne žemesni nei 1,5 m.

„Pramogaujant kartingais, svarbu vadovautis protu, be reikalo nerizikuoti, nes tai gali būti pavojinga. Stengiamės drausminti tuos, kurie „pameta galvas“. Juk galima pasivažinėti kartingais ir labai linksmai, ir kartu saugiai“, – teigė E. Baciuška.

Lemtingas vaikystės draugės skambutis

Pasiteiravus, kaip alytiškiams kilo tokia pramogos idėja, Evaldas pasakojo, kad viskas prasidėjo nuo jo vaikystės draugės skambučio: „Ji sakė, kad yra kartingai ir paklausė, ar noriu. Tada buvo pati prasčiausia diena mano gyvenime, labai blogai jaučiausi, bet kai išgirdau tokį pasiūlymą, net akyse prašviesėjo. Nedvejodamas atsakiau, kad noriu, juolab kad Pietų regione kartingų pramogos yra išnykusios.“

Tai buvo nenauji kartingai, kai kuriems jų reikėjo remonto, tačiau nagingiems vaikinams tai atrodė ne problema. Toje pačioje teritorijoje veikia ir jų dirbtuvės, kur kiekvieną dieną taisomi automobiliai ir kartingai.

Tiesa, pati pradžia jiems nebuvo iš lengvųjų: suradę vietą, kur galėtų būti trasa, teko nemažai paplušėti, paruošti teritoriją ir net 80 proc. visos trasos padengti nauja danga. „Visi dirbom bendrai, mums daug kas ir savanoriškai padėjo“, – sakė Evaldas ir pridūrė nuoširdžiai dėkojantis visiems pagalbininkams.

Planuose – pramogų erdvė visai šeimai

Jis teigė, kad dar laukia daugybė darbų, nes norisi įrengti jaukesnę, reprezentatyvią aplinką. Be to, vaikinai turi planų plėsti pramogų erdvę – atnaujinti čia pat esančią, tačiau apleistą krepšinio aikštelę, galbūt įrengti mini kavinukę, kur žmonės galėtų pasimėgauti užkandžiais, atsigaivinti, pailsėti. Taip pat alytiškiai svečiams planuoja pasiūlyti ir stalo žaidimų. Šašlykinėje bus galima išsikepti maisto.

Ateityje alytiškiai planuoja pasiūlyti ir ekstremalų pasivažinėjimą kartingais slidžioje, šlapioje, ledu dengtoje trasoje, mat tada valdyti kartingą daug sudėtingiau, jis nėra toks paklusnus.

Nors vaikinai savo šeimų dar neturi, jie jau rimtai nusiteikę galvoti ir apie jas. Tiesa, per verslo prizmę.

„Mes rimtai galvojame apie erdvę, skirtą visai šeimai. Planas toks – atvažiuoja šeima automobiliu, mes jį įsivarome į garažą ir kol šeima pas mus pramogauja, mes jį išplauname, sutvarkome. Mes net svarstėme grožio saloną atidaryti, kad kol vyrai ir vaikai pramogaus, moterys galėtų skirti laiką sau“, – humoro nestokojo vaikinai, kurie tikino, kad yra pasiruošę atsiduoti šiai veiklai visu pajėgumu ir nuoširdžiai, nes unikalių pramogų bent jau Dzūkijos krašte išties nėra tiek daug.

Pasiteiravus, ar lieka laiko patiems sau, vaikinai tvirtino, kad didžiąją laiko dalį praleidžia būtent čia, kur įkūrė pramogas ir autoservisą.

„Kartais pasijuokiu iš savęs, kad ištisai verkiu, jog neturiu panelės, bet vis pagalvoju, o ką aš padariau, kad ją susirasčiau, nes į garažą pačios vargu ar ateis“, – juokdamasis kalbėjo Evaldas.

Išbandyti pasivažinėjimą kartingais galima kiekvieną dieną nuo 11 iki 24 val. Dėl išsamesnės informacijos apie pramogas „Meistrelio kartingais“ galima kreiptis telefonu (8-662) 29776 arba socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Meistrelio kartingai“.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.