Daugų slaugos ligoninėje didinamos paslaugų kainos

Alytaus rajone gydymo ir slaugos paslaugas teikia Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė. Savivaldybės taryba pakeitė daugiau kaip dešimt metų galiojusią paslaugos kainą, nes ji neatitiko šiandienos išlaidų dydžio.

Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė priklauso Alytaus rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC). Pasak jo direktorės Giedrės Ilgūnaitės, ligoninės teikiamos atlygintinos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos kaina nustatyta 2007 metais ir neatitinka šiandienos išlaidų.

„Nusprendėme kreiptis į savivaldybės tarybą ir prašyti pakeisti paslaugos įkainį, kuris atitiktų šiandien mokamus mokesčius – atlyginimą darbuotojams, už maitinimą, prekes, skalbimo, komunalines paslaugas. Prieš dvylika metų nustatyta slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos kaina buvo 14,48 Eur už parą. Ją mokėjo pacientai, kurie tęsė gydymą ligoninėje ilgiau nei 120 dienų per kalendorinius metus. Už 120 dienų slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugą įstaigai sumoka Vilniaus teritorinė ligonių kasa, įkainis 30,58 Eur už parą“, – sakė PSPC direktorė G. Ilgūnaitė.

Alytaus rajono savivaldybės taryba atsižvelgė į įstaigos prašymą ir pakeitė Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės teikiamos atlygintinos slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugos kainą 23 Eur už parą. Iš šios sumos darbuotojams mokamas darbo užmokestis ir socialinis draudimas, įmokos socialiniam draudimui, dalis skiriama ligonių mitybai, taip pat prekėms, komunalinėms paslaugoms, skalbimui, medicinos inventoriaus priežiūrai ir remontui, transporto išlaikymui, administracinėms išlaidoms.

Besigydantiems Daugų palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje ne ilgiau kaip 120 dienų per metus už paslaugą sumoka Vilniaus teritorinė ligonių kasa. Nustatytą naują 23 Eur kainą už parą reikėtų mokėti tiems, kurie gydymą ir priežiūrą tęstų ilgiau.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.