Rekonstruotoje istorinėje Butrimonių aikštėje jau trykšta išskirtinis fontanas

Butrimonims švenčiant tradicinę šventę, Sekmines, atidaryta rekonstruota istorinė trikampė miestelio aikštė.  Simbolinę aikštės atidarymo juostelę perkirpo Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, Butrimonių seniūnas Algirdas Jusas, Seimo nariai: Laurynas Kasčiūnas, Audronius Ažubalis, savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas.

„Į šią dieną, kada galėsime džiaugtis atnaujinta aikšte, ėjome ilgą kelią. Daug vyko susitikimų su tarybos nariais, seniūnu, gyventojais. Rekonstrukcijos projektas buvo derintas ir su kultūros paveldo departamento specialistais.  Norėjome, kad aikštė būtų funkcionali, kad žmonės ją pamiltų iš naujo,“ – kalbėjo meras A. Vrubliauskas.

Meras už diskusijas ir geriausių sprendimų ieškojimą, kad aikštė būtų įdomi ir liudytų garbingą istoriją, padėkojo buvusiems ir esamiems tarybos nariams: Honoratai Žilinskienei, Zitai Lukoševičienei, Rimui Gecevičiui, Arvydui Balčiūnui, Kęstučiui Patinskui, seniūnui Algirdui Jusui,  klebonui Juozui Bakšiui.

A. Vrubliauskas  pažymėjo, kad aikštėje stovi išskirtinio dizaino fontanas – panašus fontanas yra Didžiojoje Britanijoje.

Butrimonių seniūnas A. Jusas pasidžiaugė ne tik atnaujinta aikšte, Sekminių švente, bet ir Butrimonių miestelio šiais metais minimu 320 metų jubiliejumi.

Seniūnas priminė, kad aikštė buvo labai laukta, ypač kai atnaujintomis aikštėmis pasipuošė Simno ir Daugų miestai. „Dėkoju merui ir tarybos nariams, statybininkams, šios šventės rėmėjams, bendruomenei. Jūsų visų pastangų dėka, šiandien Butrimonys turi rekonstruotą aikštę ir gražią šventę“, – kalbėjo A. Jusas, pažymėjęs, kad aikštę stebi 11 vaizdo stebėjimo kamerų.

Šventėje Butrimonyse dalyvavo: Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, tarybos nariai. Aikštę pašventino Butrimonių parapijos klebonas J. Bakšys.

Sekminių pynimėlis

Po šventinio Butrimonių aikštės atidarymo vyko tradicinė Sekminių šventė, švenčiama daugiau kaip 10 metų.

Sekminių pynimėlį dainomis ir šokiais pynė Butrimonių seniūnijos meno kolektyvai, Alytaus rajono liaudiškos muzikos kapelos. Gerą nuotaiką dovanojo grupė „DAR“ ir patriotiškai nusiteikusi jauna vaikinų trijulė „Lietuvaičiai“.

Be šokių ir linksmybių veikė šventinė prekyba.

Butrimonių bendruomenė visus vaišino rūgštynių ir dilgėlių sriuba, tradicine, bet ypatinga Sekminių kiaušiniene.

Šventę užbaigė fejerverkas ir diskoteka.

Fontanas – vienintelis Lietuvoje

Butrimonys išsiskiria vienintele Lietuvoje trikampe aikšte, lėmusia viso miestelio apstatymą.  Aikštės rekonstrukcijos darbai truko maždaug metus, juos finansavo Alytaus rajono savivaldybė.

Aikštėje įrengtos keturios funkcinės zonos: renginių, aktyvi vaikams ir suaugusiems, žalumos, apsupta poilsio bei centrinė aikštės dalis, kurioje vienintelis Lietuvoje stiklinis fontanas.

Aikštėje pastatyti suoliukai, įrengtos žaidimų aikštelės vaikams, sūpuoklės, lauko muzikos instrumentai, nutiesti nauji ir atnaujinti seni takai, kurie pritaikyti ir neįgaliesiems, pastatytos šiukšliadėžės, dviračių stovas, informacinis stendas, įrengtas apšvietimas.

Atnaujintas ir Butrimonių aikštės simbolis -akmuo: jis nuvalytas, prie jo prieiti nutiesti takeliai.

Išskirtinis aikštės elementas – fontanas, vienintelis toks Lietuvoje. Fontanas yra akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys.

Aikštės rekonstrukcijai Alytaus rajono savivaldybė iš biudžeto skyrė 660 tūkst. Eur.

Butrimonių miestelio aikštė susiformavo XVII amžiuje. Jos planas ir centrinės Butrimonių dalies gatvių tinklas yra paskelbtas Lietuvos urbanistikos paminklu. Rekonstrukcija vykdyta atsižvelgiant į specialiuosius paveldosaugos reikalavimus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.