Savivaldybė jaunimui siūlo darbą vasarai: kodėl neatsiranda norinčiųjų?

Alytaus miesto savivaldybė abiturientams bei studentams ir šiais metais siūlo unikalią galimybę vasarą užsidirbti, įgyti darbo patirties savivaldybės įstaigose, tačiau trijų metų Užimtumo didinimo programos vykdymo patirtis parodė, kad pasinaudoti darbo pasiūlymais ir vasaros atostogas praleisti turiningai, jaunimas neskuba. Kodėl?

Alytaus miesto savivaldybės administracija kartu su socialiniais partneriais jau trečius metus įgyvendina Užimtumo didinimo programą, pagal kurią ieško studentų ir mokinių, norinčių padirbėti du vasaros mėnesius. Pastaraisiais metais dėmesys buvo skiriamas neįgaliųjų užimtumui. Pavyzdžiui, pernai norinčiųjų dirbti buvo 7, o užpernai – 4.

Šiemet buvo nuspręsta padidinti darbo užmokesčio finansavimą, siūloma net 15 darbo vietų šešiose savivaldybės įstaigose: Socialinių paslaugų centre ir viešojoje įstaigoje „Gerumo skraistė“ reikia po 1 darbuotoją, Alytaus poliklinikoje ir Alytaus nakvynės namuose – po 2, viešojoje įstaigoje „Alytaus infrastruktūra“ – 3, o Alytaus miesto savivaldybės administracijoje – net 6 darbuotojų.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Sonatos Dumbliauskienės, ieškomi darbuotojai, galintys prisijungti prie vaikų dienos centro komandos, poliklinikoje reikia žmogaus, galinčio išnešioti pacientų korteles gydytojams, savivaldybės administracijoje siūlomas darbas registratūroje, archyve. Nakvynės namuose reikia jaunuolio, kuris galėtų dirbti kartu su socialiniu darbuotoju, „Alytaus infrastruktūra“ siūlo lauko tvarkymo darbus, „Gerumo skraistei“ svarbi jaunuolio pagalba teikiant paslaugas seneliams.

Įdarbintų mokinių ir studentų darbo užmokesčiui pinigai skiriami iš savivaldybės biudžeto – iš nepanaudotų lėšų socialinei paramai. Šiemet šiai programai skirta 25 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad kiekvienam įsidarbinusiam jaunuoliui į rankas bus mokamas minimalus – 380 eurų darbo užmokestis per mėnesį, darbo santykiai įforminti darbo sutartimi.

S. Dumbliauskienės pastebėjimu, ilgalaikiams bedarbiams valstybė skiria subsidiją, tačiau neteikia darbo rinkai skirtos paramos nei studentams, nei mokiniams ar negalią turintiems asmenims: „Būtent dėl šios priežasties Alytaus miesto savivaldybė nusprendė investuoti į jaunimą, kuris neturi darbo patirties ir dažnai tik dėl to negali įsidarbinti. Jeigu matysime, kad ši programa pasiteisina, taryboje inicijuosime galimybę, kad kitąmet jai būtų skiriamas dar didesnis finansavimas“.

Pasak vedėjos, paviešinus šią informaciją, didelio susidomėjimo nesulakta, todėl norinčiųjų padirbėti vasarą paieška skelbiama dar kartą. Pasiteiravus, kodėl, jos nuomone, jaunimas neskuba pasinaudoti tokia proga, ji išskyrė kelias galimas priežastis – darbo užmokesčio dydį, veiklos pobūdį ar įstaigų nepatrauklumą.

Susidomėjusieji darbo pasiūlymais vasarą, kviečiami suskubti ir nedelsiant siųsti gyvenimo aprašymus. Daugiau informacijos apie darbo pobūdį ir keliamus reikalavimus galima sužinoti kreipiantis tiesiogiai į žemiau lentelėje nurodytus darbdavius.

Savivaldybė jaunimui siūlo darbą vasarai: kodėl neatsiranda norinčiųjų? 1

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.