Alytiškis siūlo atvykstančius į miestą pasitikti su ženklu „Alytus-Myliu“

Alytus jau keletą metų atvykstančius ir grįžtančius pasitinka tik su kelio ženklu „Alytus“, tačiau daugelis pasigenda miesto ribą žyminčių vartų – jie įprasmintų atvykimą į Dzūkijos sostinę. Todėl iniciatyvus alytiškis Artūras Lavrėnovas, dalyvaudamas Alytiškių iniciatyvų projekte, siūlo pakeisti situaciją ir įrengti daugelio jau pamėgto ir miestą reprezentuojančio ženklo „Alytus-Myliu“ miesto vartus.\

„Besikeičiantis Alytus siekia draugauti su miesto svečiais ir gyventojais, todėl vienas iš pagrindinių pasveikinimo būdų galėtų būti unikalūs miesto vartai, kurie pasitiktų piliečius“, – teigia iniciatyvos autorius Artūras Lavrėnovas.

Iniciatyvos autorius jau pernai teikė „Alytus-Myliu“ miesto vartų idėją, tačiau jai pralaimėjus vieno balso skirtumu, suprato, kad miestiečiams ši iniciatyva yra svarbi, ir nusprendė pasitarti su „Alytus-Myliu“ ženklo autoriais, kurie jam pasiūlė teikti naują miesto vartų konceptą.

„Alytus-Myliu“ ženklo autoriai, bendradarbiaudami su UAB „Kubinis metras“ architektu Mariumi Bliuju, sukūrė naują miesto vartų vizualizaciją. Idėjos esmė – dzūkų „Roželės“ fragmentai, sudarantys Alytaus mieto vartų pagrindą, tarytum simbolį, ant kurio laikosi užrašas „Alytus“. Miestas myli kiekvieną, laukia sugrįžtančio ir pasitinka svečius.

Jeigu šis projektas laimėtų, tuomet jį būtų planuojama įrengti ties įvažiavimu į miestą Naujojoje g. (nuo Kauno pusės). Taip pat vizualizacijoje numatomas apšvietimas, o įprasminant svarbias šventes ar įvykius, šviestų trispalvės ar kitų šalių vėliavų spalvomis.

Iš pradžių „Alytus-Myliu“ ženklas gyvavo ženkliuko pavidalu, o  2018 m. pavasarį Alytaus miesto savivaldybei pasitvirtinus miesto ženklą, jis pradėtas naudoti miesto įvaizdžiui kurti: vizualinėje komunikacijoje,  miesto infrastruktūros elementuose ir kt.

Originalų ir miestą reprezentuojantį „Alytus-Myliu“ ženklą sukūrė broliai menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Jiems tarp­tau­ti­nė­je šiuo­lai­ki­nio me­no mu­gė­je „Art­Vil­nius’12“ už pro­jek­tą „Po­vei­kis“ bu­vo su­teik­tas ge­riau­sio Lie­tu­vos jau­no­jo me­ni­nin­ko ti­tu­las, o šiemet jie pripažinti žurnalo „Žmonės 2019“ Metų kultūros žmonėmis. Vizualinės komunikacijos specialistas Artūras Mažeika buvo apdovanotas atminimo medaliu už profesionalumą vystant „Alytus-Myliu“ ženklą.

Šiemet miesto vartai ir kitos iniciatyvos laukia jūsų palaikymo, todėl kviečiame visus alytiškius nuo 16 metų balsuoti už labiausiai patikusias iniciatyvas iki birželio 25 d. Savo balsą atiduokite internetu arba savivaldybės priimamajame.

Laimėjusios iniciatyvos bus įgyvendintos savivaldybės biudžeto lėšomis.

Iniciatyvų projektai:

Mažos apimties projektai iki 25 tūkst. eurų vertės

  1. Aktyvus laisvalaikis šeimai
  2. Paminklinė lenta gydytojui Benjaminui Petrovui Lelijų g. 44
  3. Grilio zona Jaunimo parke
  4. Bronzinės voverės su riešutu skulptūra
  5. Romo Kalantos skvero įrengimas ir šalia esančios teritorijos sutvarkymas

 Didelės apimties projektai iki 150 tūkst. eurų vertės

  1. „Alytus-Myliu“ miesto vartai
  2. Gluosnių gatvės išasfaltavimas
  3. Sporto gatvės praplėtimas – saugus kelias į mokyklą
  4. Lauko laipiojimo sienelė
  5. Bendraujame, judame, svajojame, siekiame

Balsuokite čia: https://bit.ly/2Ie5682

Plačiau apie iniciatyvas: http://www.alytus.lt/alytiskiu-iniciatyvos

Balsuoti galima vieną kartą už ne daugiau kaip 5 sąrašo projektus, nurodant savo vardą, pavardę, asmens kodą ir adresą. Asmens kodas, nurodytas balsavimo metu, bus naudojamas tik asmens tapatybei patikrinti ir bus saugomas iki balsavimo pabaigos, laikantis asmens duomenų apsaugos reikalavimų.

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.