Druskininkuose organizuojamas Tortų turnyras – ir mėgėjams, ir profesionalams

Birželio 22-ąją Druskininkų kurorte vyksiantis Tortų turnyras skirtas kurorto 225-ajam gimtadieniui. Šių metų turnyro tema – druska. Dalyvių ruošti tortai turi atitikti šią temą. Tortų turnyras laukia ne tik profesionalų, bet ir mėgėjų. Tai įrodė pernai Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas projektas „100 tortų Lietuvai“, subūręs daugiau nei šimtą konditerijos profesionalų ir entuziastų iš visos šalies. Šios idėjos sumanytoja, maisto rašytoja, kulinarinių knygų ir tinklaraščio „Sezoninė virtuvė“ autorė Renata Ničajienė.

Įrodyti meistriškumą ir kantrybę, pademonstruoti atsidavimą savo profesijai ir ištikimybę pašaukimui šiemet kviečia Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija, Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų kultūros centras. Tai rimtas iššūkis visiems, kurie savo likimą sieja su saldumynų receptų kūrimu ir verslu.

Tortų turnyre laukiami ne tik konditerininkai profesionalai, bet ir mėgėjai, nes saldžioji šventė suteiks galimybę visiems pademonstruoti savo gebėjimus. Turnyrą sudarys dvi dalys – profesionalų ir mėgėjų konkursas, todėl Druskininkų gyventojai ir svečiai galės stebėti, kam labiau sekasi.

Pirmoje turnyro dalyje kviečiami dalyvauti konditerininko (-ės) darbą viešojo maitinimo, mažmeninės prekybos įmonėje ar kitoje juridinį statusą turinčioje įstaigoje dirbantys asmenys, kuriems šis darbas yra pagrindinė veikla ir pajamų šaltinis. Dalyvauti antroje turnyro dalyje – mėgėjų kategorijoje – kviečiami taip pat desertus gaminantys, šventes puošiantys ir savo jėgas išmėginti pageidaujantys konditerijos entuziastai.

Planuojama, kad Tortų turnyras taps kasmetine kurorto švente, o jo tema kiekvieną kartą bus vis kita. Kaip išreikšti meilę druskai – ar tai padaryti tobulinant receptūrą, gaminimo būdą, ar torto puošimą ir jo pristatymą – dalyviai galės nuspręsti patys, remdamiesi vertinimo kriterijais.

Kaip užduotį pavyks atlikti profesionalams, tai nuspręs Tortų turnyro komisija. Ji paskelbs 1–3 vietos laimėtojus, kuriems atiteks 1000, 800 ir 500 eurų piniginiai prizai. Konditerijos mėgėjų pagamintus valgomus kūrinius taip pat galės vertinti svečiai, prieš tai sumokėję simbolinį mokestį, kuris bus aukojamas Maltos ordinui.

Geriausių įvertinimų sulaukusio torto autorius (-ė) bus apdovanotas (-a) pagrindiniu prizu – virtuviniu kombainu „Bosch“, populiariausio torto autorius (-ė) – simpatijų prizu – kepinių priedų, papuošimų ir desertų gamintojo „Dr. Oetker“ produkcijos krepšiu. Visiems turnyro dalyviams bus įteiktos atminimo dovanos.

Daugiau informacijos apie turnyro sąlygas, registraciją bei dalyvavimą skelbiama internete www.tortuturnyras.lt ir Tortų turnyro „Facebook“ paskyroje.

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *