Varėnos baseiną drebino įspūdingos šeimų plaukimo varžybos

Varėna nesiliauja stebinti čia vykstančiais įdomiais sporto renginiais. Šiandien modernų Varėnos baseiną drebino įspūdingos šeimų plaukimo varžybos „Varėnos taurė 2019“, kuriose dėl didžiosios turnyro taurės ir vertingų prizų azartiškai varžėsi trisdešimt šeimų iš visos Lietuvos. Jose nugalėtojais tapo perlojiškės ir vilniečiai. Nuobodžiauti neteko nei plaukikams, nei žiūrovams, nes organizatoriai parengė tikrai įspūdingą programą – irklenčių šou bei daugybę kitų nepamirštamų staigmenų.

Šių varžybų globėjas, Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino iš visos Lietuvos į Varėną suvažiavusius plaukimo mėgėjus. „Šiandien tikrai puiki diena. Dėkoju visiems, kurie atsiliepėte į kvietimą ir šiandien dalyvaujate šiame turnyre. Linkiu visiems sėkmingai plaukti ir kitąmet vėl atvažiuoti į Varėną“, – linkėjo meras A. Kašėta.

Pagyrų varėniškiams negailėjo ir plaukimo varžybas labai teigiamai vertinantis Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. Jis pasidžiaugė, kad Varėnos baseine organizuojamos varžybos – puikus socialinis projektas, kuriame dalyvauja daug šeimų iš visos Lietuvos.

„Džiugu būti šiose varžybose, nes jos nėra koncentruotos vien  į rezultatą. Svarbiausia jose – geros emocijos ir smagiai praleistas laikas. Sveikinu už apsisprendimą dalyvauti tokiame puikiame renginyje. Jis, kaip ir kasmet, suorganizuotas nepriekaištingai. Nuoširdus ačiū pagrindiniam organizatoriui Rolandui Markinui“. E. Vaitkaitis pažymėjo, kad Varėnos sporto centras tapo Lietuvos plaukimo federacijos nariu ir merui A. Kašėtai įteikė federacijos vėliavą.

Viso turnyro, kuriame varžėsi komandos iš Varėnos, Vilniaus, Kauno, Garliavos, Alytaus, Šiaulių, metu azartiško varžymosi, smagių emocijų ir geros nuotaikos tikrai netrūko. Vienos jų dalyvavo pirmą kartą, o kitų atstovai sakė, kad šiose varžybose dalyvauja jau trečius metus.

Varžybose komandą sudarė keturi šeimos nariai, iš kurių bent vienas turėjo būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius nebuvo ribojamas. Tad komandas atstovavo seneliai, jų vaikai, vaikaičiai, žentai ir marčios arba kitaip susiję giminystės ryšiais – senelis su vaikaičiais, tėvas su dukromis ir kt. Plaukimo estafetėje pirmąjį plaukimą komandos nariai privalėjo plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galėjo pasirinkti savo nuožiūra. Vyko parengiamieji, pusfinalių ir finalinis plaukimai, kuriuos vertino varžybų teisėjai,  o jiems talkino darbščios Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos savanorės.

„A“ grupėje pirmąją vietą ir didžiąją turnyro taurę iškovojo vilniečių komanda „Inkarai“, atplaukusi per 0.54,9 min. Komandos kapitonė Meda Gegužytė  džiaugėsi laimėjimu ir sakė, kad visi komandos nariai daugiau ar mažiau susiję su vandens sportu, mėgsta plaukti. „Varėnos baseinas mums tikrai patiko – maloni aplinka ir svetingi jo šeimininkai. Labai džiaugiamės dalyvavę“. Antrąją vietą laimėjo komanda iš Šiaulių „Swimholics“, atplaukusi per 0.55,6 min. Tretieji per 0.55,9 min. atplaukė komanda „Būsiu sveikas“ iš Kauno, kurie praėjusiais metais „A“ grupėje laimėjo pirmąją vietą. Ketvirtieji – finišą per 0.57,8  min. pasiekusi komanda „Strėlės“ iš Kauno.

„B“ grupėje pirmąją vietą laimėjo bene jauniausios dalyvės – mergaičių komanda „Perlojos žuvelės“, tad pagrindinė turnyro taurė vėl liko Varėnoje. Ši komanda finišą pasiekė per 1.08,3 min. Komandos kapitonė vienuolikmetė Barbora Balcevičiūtė, varžybose dalyvavusi su dešimtmete Greta, vienuolikmete Ugne ir devynmete Ieva, džiūgavo ir atviravo, kad visos lanko plaukimo treniruotes, bet ruošdamosi varžyboms tikrai negalvojo, jog taps ir nugalėtojomis. Antrąją vietą laimėjo komanda iš Alytaus „Vikrieji pūgžliai“, atplaukusi per 1.09,5 min. „Takniškiai“ iš Alytaus rajono finišą pasiekė per 1.11,2 min. ir liko tretieji. Praėjusių metų pirmosios vietos laimėtojai „Kiečiausi“ iš Varėnos atplaukė per 1.11,7 min. ir liko ketvirti.

Specialiais prizais buvo apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyviai – šešiametė plaukikė Liepa Mockevičiūtė iš Alytaus ir Grigorij Timofejev iš Vilniaus.

Lietuvos plaukimo federacijos atstovė Milda Šeibokaitė pažymi, kad varėniškiai verti didžiausių pagyrų, nes su plaukimu susiję renginiai ir projektai čia organizuojami išties pavyzdingai: „Labai džiugu matyti gausų būrį plaukikų šitame nuostabiame baseine. Sveikinu visus, pasiekusius savo rezultatus, sveikinu tėvelius, palaikančius savo atžalas. Labai džiaugiuosi gražiu renginiu. Plaukimas – ne tik sportas, bet ir pramoga bei geras laisvalaikio praleidimo būdas. Tikiuosi jus pamatyti ir kitais metais šitame puikiame renginyje“.

Varėnos baseine vyko ne tik plaukimo turnyras – šventės dalyviams nuobodžiauti neleido renginių vedėjas Marius Galinis, dalyvių laukė ir nuotaikinga irklenčių šou programa.

Varžybas organizuojantys Varėnos sporto centro atstovai pabrėžia, jog „Varėnos taurė 2019“ – puikus plaukimo populiarinimo ir gero laiko leidimo renginys. „Tai ne tik plaukimo varžybos. Jas stengiamės organizuoti taip, kad neišdildomų įspūdžių patirtų ir dalyviai, ir žiūrovai. Džiaugiamės, kad turnyras vėl pritraukė nemažai dalyvių ir žiūrovų. Manau, kad Varėnos krašto vaikai ir jaunimas, kurie stebėjo plaukimą, norės lygiuotis į geriausius plaukikus ir aktyviau lankysis baseine. Juk mūsų tikslas – Varėnoje suburti kuo gausesnę plaukimo bendruomenę. O iš kitų miestų atvykę plaukikai turėjo puikią progą įsitikinti Varėnos sporto centro baseino patrauklumu“, – apie varžybas pasakoja Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas.

Lietuvos šeimų plaukimo estafečių varžybos „Varėnos taurė 2019“ organizuojamos siekiant ne tik populiarinti plaukimą, bet ir skatinant, kad jose  dalyvautų ir savo galimybes išbandytų bei plaukimo įgūdžius įsivertintų įvairaus amžiaus asmenys.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.