Netoli Druskininkų atidaryta nauja gamykla

Gerdašiuose, netoli Druskininkų, balandžio 25 d. surengtas naujo natūralaus mineralinio vandens prekinio ženklo UNIQA oficialus pristatymas ir iškilmingai perkirpta modernios gamyklos atidarymo juostelė.
Renginyje dalyvavo Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, jo pavaduotojas Linas Urmanavičius ir Administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė, Leipalingio seniūnas Antanas Krancevičius, rajono geologai ir urėdai, prekybos tinklų atstovai, žinomi, sveikatingą gyvenseną propaguojantys visuomenės atstovai, žurnalistai.

Veiklą pradeda ypač moderni nauja natūralaus mineralinio vandens „Uniqa“ gamykla, į kurią, skaičiuojama, bendros investicijos – daugiau nei 4 mln. eurų. Iš gamyklai priklausančio vandens gręžinio bus išgaunamas unikaliomis, visoje Europoje itin retai atrandamomis mineralinėmis savybėmis pasižymintis natūralus mineralinis vanduo.

„Reta, kad investuotojai atvykų ir domėtųsi tokia nuošalia Druskininkų rajono vieta, todėl džiaugiamės tuo, kad ši vieta pasirinkta, kad čia yra ir dar bus sukurta naujų darbo vietų”, – atidarymo metu sakė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.
„Tai yra strateginė investicija, nes planuojame plėstis mineralinio vandens segmente, ir esame numatę, kad įsigytas unikalus gręžinys produkciją tieks tiek Lietuvos, tiek užsienio rinkoms. Vanduo bus parduodamas su nauju prekiniu ženklu „Uniqa“, kuris reiškia „unikalus vanduo” (angl. unique aqua)”, – sakė naujosios gamyklos direktorius Marius Horbačauskas.
Pasak jo, jau įsigyjant vandens gręžinį buvo žinoma, kad jame esantis vanduo savo mineraline sudėtimi skiriasi nuo kito Lietuvoje randamo vandens. Būtent išskirtinės mineralizacijos savybės lėmė apsisprendimą įsigyti šį gręžinį ir statyti naują modernią gamyklą Druskininkų rajone.
„Buvo pastebėta, kad vanduo iš 230m gylio gręžinio savo sudėtyje turi itin daug natūraliai ištirpusio jodo, kas yra retenybė tiek Lietuvos, tiek visos Europos geologinėse plotmėse. Tuo tarpu, tyrimai rodo, kad Lietuvoje jodo trūkumas yra epideminis – vos kas penktas žmogus su maistu gauna rekomenduojamą dienos normą. Taigi šis vanduo turi potencialo rinkoje padėti spręsti konkrečią su visuomenės sveikata susijusią problemą“, – sako gamyklos vadovas.
Siekiant, kad vanduo gamybos metu neturėtų sąlyčio su oru ir išsaugotų visas unikalios mineralizacijos savybes, naujieji gręžinio savininkai investavo į itin modernią gamybos techniką, kuri atitinka tokio vandens išgavimui keliamus aukščiausius reikalavimus. Požeminio vandens telkinio dydis leidžia per metus išgauti iki 100 mln. litrų vandens.
Gamykla, pastatyta apie 1 ha žemės ploto teritorijoje, įskūrusi netoli Druskininkų miesto esančiame Gerdašių kaime. Dėka itin modernių technologijų gamykla veiklą pradėjo vos su 6 darbuotojais, tačiau numatyta, kad greitu metu jų skaičius dar bus didinamas.
Prekyba naujuoju prekinio ženklo „Uniqa“ natūraliu mineraliniu vandeniu prasidės jau š. m. gegužę. Numatoma, kad gamintojai taikys į aukštesnės kokybės (angl. premium) mineralinio vandens kategoriją.
Naujoji vandens gamykla yra AB „Volfas Engelman“ investicija.

Laimos Rekevičienės nuotraukos

Druskininkų savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.