Išradingumui nėra ribų: kiaušiniai marginami net ir skruzdėlyne

Kasmet artėjantis Velykų laikas užmena mįslę – kaip ir kuo marginti kiaušinius? Šiais laikai esame išbandę pačius įvairiausius būdus – nuo dažymo svogūnų lukštuose, marginimo vašku iki lipdukų klijavimo. Rodos, kad nieko naujo čia ir neprigalvosi.

Šeštadienio rytą Alytaus sveikuolių grupelei teko savo akimis išvysti dar vieną kiaušinių marginimo būdą. Besiruošdami kasdienei rytinei mankštai prie Dailidės ežerėlio jie pastebėjo vyriškį, palinkusį prie skruzdėlyno ir dėliojantį ant jo kiaušinius.

Pasirodo, yra ir toks marginimo būdas, atkeliavęs iš Žemaitijos kraštų, kuomet tamsiai ruda ar juoda spalva nudažytus kiaušinius iš vakaro guldydavo į skruzdėlyną, o ant kauburio viršaus patrupindavo duonos. Jei pavasaris būdavo šiltas ir skruzdėlės prabudusios, kitą dieną kiaušinius rasdavo skruzdžių išmargintus įvairiausiais voratinkliniais raštais.

Nors toks kiaušinių marginimo būdas iš pirmo žvilgsnio sveikuoliams pasirodė labai intriguojantis ir natūralus, tačiau jie suabejojo dėl skruzdėlyno įprasto ritmo sutrikdymo. Galbūt vertėtų tai daryti kuo mažiau erzinant niekuo dėtas skruzdėlyno gyventojas ir palikti joms tą darbą atlikti per ilgesnį laiko tarpą, kaip tai darydavo mūsų močiutės?

Jūratė Marčiulaitienė

Viršelis – S. Dobrovolskienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *