Druskininkų megaprojekto startas – pradedamos Kultūros ir kongresų rūmų statybos

2021 metais Druskininkuose duris atvers naujas Kultūros ir centras, kuris išsiskirs universalumu ir techninėmis naujovėmis. Penktadienį Druskininkų savivaldybėje vykusiame posėdyje aptarta Kultūros ir kongresų rūmų statybos eiga, planuojami darbai ir jų vykdymo etapai, prie buvusios „Nemuno“ sanatorijos įvyko statybų pradžią pažyminčios kapsulės įkasimo ceremonija.

„Druskininkai yra vienas iš svarbiausių kurortinių taškų, kuris visada asocijavosi su sveikatingumu. Druskininkų vizija kur kas platesnė ir šiandien žengiamas dar vienas žingsnis link Druskininkų ne tik kaip sveikatinimo centro, bet ir kaip laisvalaikio praleidimo vietos, kultūros židinio stiprinimo“, – kapsulės įkasimo ceremonijoje kalbėjo sakė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kultūros centro statyba – vienas didžiausių bei svarbiausių pastarojo meto projektų kurorte. Savivaldybė šiam itin svarbiam projektui yra numačiusi skirti net 7,8 mln. eurų, tačiau didžiausio indėlio tikimasi iš Valstybės investicijų programos – beveik 19 mln. eurų.

Bendra projekto vertė siekia 28,8 mln. eurų, net 10,2 mln. iš jų numatyta išleisti šiuolaikiškai įrangai. Nors suma atrodo nemenka, pastaraisiais metais iškilę panašios paskirties centrai kaimyninėse šalyse kainavo gerokai brangiau.

„Įvertinti skaičiavimus paprašėme daug patirties turinčius ekspertus iš Lenkijos. Jie patvirtino, kad viskas atlikta teisingai“, – sakė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas.

Projekte yra išskirtos trys erdvės. Pagrindinė (didžioji) 1175 vietų daugiafunkcė žiūrovų salė projektuojama pasagos formos su dviem balkonais. Keturios pirmos parterio eilės, numatoma, bus transformuojamos, kad prireikus būtų galima suformuoti erdvę orkestrui. „Pasikviesti pasaulinio garso atlikėją galima tik pasiūlius bent 1200 vietų aukšto techninio lygio salę“, – įsitikinęs meras R. Malinauskas.

Mažoji daugiafunkcė 513 vietų žiūrovų salė projektuojama su transformuojamomis eilėmis – taip išplečiamos salės panaudojimo galimybės įvairiems renginiams. Dalis žiūrovams skirtų eilių projektuojama teleskopine sistema – eilės sustumiamos į galinę salės sieną. Sustūmus teleskopines eiles ir pakėlus transformuojamas platformas iki scenos grindų lygio salės grindys susilygina su pirmo aukšto holo grindų lygiu sudarydamos bendrą erdvę, tinkamą dideliems renginiams. Patekimas į salę numatomas laiptais iš pirmo aukšto holo ir tiesiogiai iš holo.

Kino salė projektuojama 151 vietų, numatant joje atskirą zoną scenos apšvietėjui ir garso operatoriui. Įėjimas į salę numatomas per tambūrą iš atskiro pirmo aukšto holo. Dvi repeticijų salės projektuojamos požeminiame aukšte po didžiosios salės scena. Jų aukštis numatomas ne mažesnis kaip 5,4 metro. Repeticijų salės gali būti panaudojamos ir įvairiems renginiams, todėl yra numatytas sujungimas su požeminio aukšto holu.

Ypač daug dėmesio bus skirta akustikai. Šis Druskininkų koncertų salių kompleksas pasižymės ypatingu universalumu – čia bus galima rengti įvairiausių žanrų pasirodymus: nuo dramos spektaklio iki simfoninės bei klasikinės muzikos koncertų.

Druskininkų savivaldybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *