Maestro Juozas Karpavičius: „Kai pavargstu, įsiklausau į senąsias liaudies dainas“

„Muzikos kultūros, saiko turėtume mokytis iš liaudies. Lietuva visada dainavo: džiaugdamasi, vargdama ir negandos valandą. Dainavo ir giedojo. Tai padėjo tautai išlikti, ne kartą atsikelti ir prisikelti“, – taip kalbėjo maestro Juozas Karpavičius, su muzika susipažinęs dar vaikystėje.

Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos muzikos technikume prisijaukino birbynę, tačiau neatskiriama jo muzikavimo dalimi buvo ir smuikas. Taip pat maestro puikiai valdė tūbą, klarnetą, saksofoną, kankles, skudučius, skrabalus, pianiną, akordeoną ir kitus instrumentus. Šiais instrumentais ne tik grojo, bet mokėjo juos derinti ir remontuoti.

Trisdešimt metų J. Karpavičius vadovavo kaimo kapelai „Dzūkija“, sukūrė kanklių ir skudučių ansamblius, liaudies instrumentų orkestrą. Medvilnės kombinate subūrė dainų ir šokių ansamblį, kurį šiandien žinome „Varsos“ vardu. Maestro iniciatyva Dzūkijoje buvo rengiamas liaudies dainų ir instrumentinės muzikos konkursas „Dzūkų godos“.

Vadovaudamas kolektyvams rasdavo laiko kūrybai: harmonizuota daugybė liaudies dainų, nemažai sukurta instrumentinės muzikos, muzikinių kūrinių dainų ir šokių ansambliams. O kur dar ekspedicijos į kaimus ir liaudies dainų užrašinėjimas!

Alytaus kraštotyros muziejuje (Savanorių g. 6) atidaroma paroda „Kai pavargstu, įsiklausau į senąsias liaudies dainas“, kur lankytojai galės susipažinti su šia iškilia Dzūkijos asmenybe. Atidarymo metu skambės J. Karpavičiaus kūriniai „Dzūkų godos“,  „Vaikščiojo mergelė“, kuriuos atliks Alytaus muzikos mokyklos mokiniai.

Parodos atidarymas balandžio 18 d. 16.00 val. Paroda veiks iki birželio 11 d.

Alytaus kraštotyros muziejaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.