Ar Plieninė magnolija dainuoja?

Naujas režisieriaus Donato Ulvydo, legendinių kino filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ ir „Emilija iš Laisvės alėjos“ darbas – dokumentinė kino juosta „Valstybės paslaptis“, kurio pagrindinė filmo herojė – kadenciją baigianti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Vieni ją mylėjo, kiti nekentė. Kad ir kaip ten būtų – abejingų nebuvo. Kitokia lyderė ir kitoks valstybės dešimtmetis.

Tai filmas, pasakojantis kas vyko ir tebevyksta  mūsų valstybėje: netikėtos svarbiausių 2009–2019 metų įvykių atomazgos, nepaaiškintos aplinkybės, netipiški sprendimai, politinio gyvenimo detalės, apie kurias net slaptosios pažymos dažniausiai  nutyli. Taip pat vertybėmis grįstos lyderystės kaina ir nacionalinio orumo paslaptis.

Gyvenimas „prie Dalios Grybauskaitės“ ir pačios Prezidentės gyvenimas. Ką iš tikrųjų reiškė Prezidentės „linkėjimai“,  ką apie tiesmuką Prezidentę kalba Lietuvoje, Europoje ir Amerikoje? O koks ji žmogus?

Kadencijai baigiantis ir pati Prezidentė buvo atviresnė, jau ne kiekvienas pokalbis buvo su perspėjimu – kalbėsimės off the record (ne įrašui ir ne citavimui). Atviras dokumentinis filmas „Valstybės paslaptis“ padės ne tik pasinerti į istorinius vieno valstybės dešimtmečio  įvykius, praskleis žiūrovams Prezidentūros užkulisius, bet ir leis suprasti valstybės valdymo ypatumus, pajusti asmenybės ir charakterio jėgą.

Režisierius sako sąmoningai pasirinkęs filmą rodyti aktualiausiu laikotarpiu – mėnesį prieš prezidento rinkimus, kad įvertintume prezidento vaidmens svarbą ir suprastume, jog esame patys atsakingi už tai, kam patikime valstybę, kad visi įgytume drąsos gyventi sąžiningiau, kad pradėtų sveikti pataikavimo, godumo ir baimių sugadintos smegenys, kad valdomi žmonės trauktųsi ir jau niekas istorijos rato mums neatsuktų atgal.

Kino teatre „Dainava“ rodomas balandžio 12–18 dienomis, seansas 15:30 val.

Bilietai www.kinasdainava.lt ir kino teatro kasoje.

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *