Už atliekų tvarkymą mokėkite mažiau – pasinaudokite lengvatomis!

Ar vietinė rinkliava už atliekų tvarkymą gali būti mažesnė? Taip! Tereikia pasinaudoti savivaldybių numatytomis lengvatomis. Tokias lengvatas yra patvirtinusios visos regiono savivaldybės.

Alytaus miesto savivaldybė yra nusprendusi visiems gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu besinaudojantiems rinkliavos mokėtojams 5 procentais sumažinti rinkliavą, jei rinkliavos mokėtojas užsisako gauti mokėjimo pranešimus tik elektroniniu paštu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumoka vienu pervedimu iki kovo 31 dienos.

Alytaus rajono savivaldybės tarybos sprendimu gyvenamosios paskirties nekilnojamuoju turtu besinaudojantiems rinkliavos mokėtojams, užsisakiusiems gauti mokėjimo pranešimus tik elektroniniu paštu ir rinkliavą už visą mokestinį laikotarpį sumokėjusiems vienu pervedimu iki kovo 1 dienos, taikoma 3 proc. nuolaida.

Tad tiems gyventojams, kurie praėjusiais metais nustatyto dydžio rinkliavą sumokėjo iki nurodytos datos iš karto už visus metus ir atsisakė paštu siunčiamo popierinio mokėjimo pranešimo, pasirinkdami sąskaitą gauti elektroniniu paštu, šiemet formuojant mokėjimo pranešimą bus pritaikyta atitinkamo dydžio lengvata.

„Labai svarbu, kad gyventojai, norėdami pasinaudoti savivaldybių taikoma lengvata, išpildytų visas jai gauti numatytas sąlygas, t.y. iki nustatyto termino sumokėtų už visus metus ir atsisakytų gauti popierinius mokėjimo pranešimus, nurodydami, kokiu elektroniniu paštu siųsti elektroninius pranešimus“, – pabrėžė Povilas Turčinavičius, Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) Rinkliavos administravimo padalinio vadovas.

Užsisakyti gauti mokėjimo pranešimus elektroniniu paštu galima rinkliavos el. aptarnavimo savitarnos svetainėje https://www.aratc.lt/e-paslaugos/e-vietine-rinkliava.

Pasitaiko atvejų, kai gyventojai iki savivaldybės nustatyto termino sumoka visų metų rinkliavą, tačiau pamiršta atsisakyti paštu siunčiamo mokėjimo pranešimo. Tokiu atveju lengvata nėra taikoma.

ARATC Rinkliavos administravimo padalinio vadovas akcentavo, kad atsisakius popierinių mokėjimo pranešimų, būtina nurodyti aktyviai naudojamą elektroninį paštą, o jam pasikeitus, informuoti apie tai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrą ir nurodyti naują elektroninio pašto adresą.

„Yra buvę atvejų, kad nurodytu elektroniniu paštu siunčiami mokėjimo pranešimai būna neapmokėti, susikaupia skola. Tenka kreiptis į teismą dėl jos išieškojimo ir tik tuomet paaiškėja, kad žmogus, atsisakydamas paštu siunčiamo mokėjimo pranešimo, buvo nurodęs savo darbo elektroninį adresą, vėliau pakeitė darbą, bet rinkliavos administratoriaus apie tai neinformavo ir pranešimai jam toliau buvo siunčiami nurodytu elektroniniu paštu, bet, suprantama, adresato nepasiekdavo ir dėl to kildavo problemų“, – pasakojo P. Turčinavičius, ragindamas atsakingai pateikti informaciją bei taupyti laiką ir pinigus, kartu tausoti aplinką,  atsisakant popierinių mokėjimo pranešimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *