Gripas toliau atakuoja Dzūkiją: epidemija paskelbta Lazdijų rajone

Lietuvoje sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodikliai didėja. Savaitės pradžioje apie gripo epidemiją paskelbė Alytaus miesto savivaldybė, antradienį – Lazdijų rajono. Abejose savivaldybėse epidemijos paskelbtos nuo sausio 29 dienos (antradienio), nes remiantis naujausiais duomenimis, sergamumas viršijo 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudarė 30 proc. visų susirgimų.

Pastebima, kad sergamumas gripu bei ŪVKTI didėja ir Alytaus rajone, tačiau epidemija dar neskelbiama. Paskutiniais duomenimis, čia sergamumas ŪVKTI ir gripu teko 193,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o klinikiniai gripo atvejai sudarė 20,5 proc. visų registruotų susirgimų.

Gripo epidemijos laikotarpiu rekomenduojama riboti masinius žmonių renginius, nutraukti pamokas švietimo įstaigose ir užsiėmimus organizuotuose kolektyvuose, susirgus 20 procentų ir daugiau juos lankančių vaikų. Įmonėse ir organizacijose, ypač vaikų kolektyvuose, pagerinti patalpų vėdinimą, drėgną valymą bei dezinfekciją. Riboti asmens sveikatos priežiūros įstaigose hospitalizuotų ir globos namuose gyvenančių asmenų lankymą.

Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Taip pat rekomenduojama:

  • tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
  • gerai vėdinti patalpas;
  • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.
Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.