Alytiškiai kviečiami siūlyti idėjas miesto viešosioms erdvėms

Alytus – pirmasis Lietuvos miestas, kuriame gyventojai gali siūlyti ir spręsti, kam skirti dalį miesto biudžeto pinigų. Tai vadinama pilietiniu biudžetu – puikiu įrankiu, kad miestiečių idėjos neliktų tik idėjomis, o būtų įgyvendintos.

Pilietinis biudžetas pirmą kartą buvo pristatytas Brazilijos uostamiestyje Porto Alegrėje beveik prieš ketvirtį amžiaus. Plačiai paplito ir kitose pasaulio šalyse. Kaimynės Lenkijos miestas Sopotas prie šios iniciatyvos prisijungė 2011 metais, vėliau ji paplito ir kituose šios šalies miestuose. Dvidešimties Estijos miestų gyventojai jau keletą metų taip pat naudojasi šiuo biudžetu. Pavyzdžiui Estijos mieste Tartu, kuriame gyvena virš 93 tūkst. gyventojų, kasmet sugeneruojama apie 100 įvairių idėjų, už jas balsuojama, ir  dalis jų – įgyvendinamos ten ir taip, kaip nusprendžia gyventojai.

Alytaus pilietinis biudžetas dar kitaip vadinamos „Alytiškių iniciatyvos“ jau antrą kartą kviečia gyventojus siūlyti įvairias idėjas, kas galėtų pagerinti viešąsias miesto erdves. Pavyzdžiui jose galėtų atsirasti įvairūs laisvalaikio elementai: žaidimų aikštelės, poilsio zonos, atviri sporto aikštynai ar kiti.

Visi miestiečiai nuo 16 metų gali teikti iniciatyvas ir balsuoti už pasiūlytas idėjas. Pernai vasarą vykusiame pirmajame konkurse buvo pateiktos 22 iniciatyvos, iš jų 15 dalyvavo balsavime.

Didžiųjų projektų kategorijoje laimėjo iniciatyva – „Miesto sodo koncertinė erdvė“, mažųjų – „Dainų slėnis – gyvas“. Pastarajame bus įrengti suoliukai ir laisvalaikio infrastruktūros elementai. Projekte numatyti įrenginiai jau nupirkti, tačiau laukiama pavasario, kad atšilus orams būtų galima juos įrengti. Koncertinės erdvės Miesto sode statybos darbus planuojama pradėti šiemet.

Alytiškiai, kviečiame jus būti aktyvais ir iki sausio 31 d. teikti pasiūlymus skirtus gerinti miesto viešąsias erdves. Turintys minčių, kas galėtų atsirasti Jaunimo parke, Dailidžių ežerėlių teritorijoje ar kitur, kviečiami pildyti paraiškos formą.

Pildant paraišką reikia nurodyti asmens duomenis, projekto pavadinimą ir vietą, preliminarią sumą, pridėti trumpą idėjos aprašą, nuotrauką ar brėžinį, dar surinkti 15 idėją palaikančių alytiškių parašų.

Savivaldybės tarybai pritarus, šiems metams bus skiriama iki 25 tūkst. eurų mažos vertės projektams ir iki 150 tūkst. didelės vertės projektams įgyvendinti. Tai puiki galimybė balsavimo būdu išsirinkti tai, kas svarbiausia miestui. Iniciatyvos bus pilnai finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų.

Projektų idėjų pasiūlymai su teisingai užpildyta paraiškos forma priimami Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame ir el. p. info@alytus.lt.

Tvarkos aprašas

Paraiškos forma

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *