Baltijos šalių čempionate – puikus Alytaus šaulių pasirodymas

Savaitgalį Lietuvą padengus gražiai baltai žiemai, pavasariškai šiltame Latvijos Ventspilio mieste vyko Baltijos šalių šaudymo iš lanko čempionatas, į kurį susirinko virš šimto lankininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Kaip ir kiekvienais metais, šiose varžybose dalyvavo ir alytiškiai – Alytaus sporto ir rekreacijos centro komandos „Žaliasis lankas“ atstovai.

Jau po pirmosios dienos, kai buvo šaudoma varžybų kvalifikacija tapo aišku, kad alytiškiai, o ypač merginos į šias varžybas atvažiavo ne atostogauti.

Pasibaigus kvalifikacijai olimpinių lankų moterų grupėje, pirmoje vietoje buvo „ASRC-Žaliasis lankas“ atstovė Kristina Abramaitytė, o bendra jos, Paulinos Ramanauskaitės ir trenerės Ingos Timinskienės komanda pagerino Lietuvos moterų olimpinių lankų 25 metrų komandinių varžybų kvalifikacijos rekordą. Naujasis rekordas – 1631 taškas, ankstesnysis, pasiektas 2011 metais, buvo 1623 taškai.

Antrąją dieną merginos taip pat nebuvo linkusios atsipalaiduoti. Diena prasidėjo nuo komandinių varžybų. Po kvalifikacijos pirmavusi „Žaliojo lanko“ moterų komanda pirmojoje dvikovoje 5:1 ir finale 6:0 įveikė Latvijos komandas ir iškovojo aukso medalius.

Po komandinių varžybų, prasidėjo individualios atkrintamosios varžybos. 1/16 dvikovas laimėjo visi 5 varžybose dalyvavę alytiškiai, po 1/8 iš tolimesnių kovų pasitraukė olimpinių lankų vyrų grupėje šaudę Ugnius Timinskas ir Dominykas Jančiukas, po 1/4 – papildomą šūvį vos keliais milimetrais toliau už konkurentę pataikiusi Paulina Ramanauskaitė.

Pusfinalio dvikovose liko K. Abramaitytė ir I. Timinskienė, kurioms teko kovoti tarpusavyje dėl patekimo į finalą. Nors ir dvikova vyko taškas į tašką, paskutinę, penktąją seriją, laimėjusi toliau kovoti dėl aukso keliavo trenerė I. Timinskienė.

K. Abramaitytės laukė dvikova dėl bronzos su latve Rima Matvejeva. Ją lietuvė nesunkiai, rezultatu 6:2, laimėjo.

Kovoje dėl aukso I. Timinskienė susitiko su didelę patirtį turinčia, olimpiete, este, Reena Parnat. Šios dvi sportininkės praeityje jau yra ne kartą susitikusios dvikovose ir jos niekuomet nebuvo lengvos nei vienai pusei. Baltijos čempionate kova dėl čempionės vardo taip pat nebuvo vienpusiška, tačiau estė šį kartą buvo stipresnė – I. Timinskienei teko pasitenkinti antrąja vieta.

Toliau Alytaus šaulių laukia Lietuvos šaudymo iš lanko uždarose patalpose čempionatas Utenoje, vyksiantis kovo 23-24 dienomis.

Ugnius Timinskas

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.