Jauniesiems alytiškiams – kūrybiniai programavimo užsiėmimai

Pavasarį Alytuje pradės veikti kūrybiniai užsiėmimai „Sourcery for Kids“,  skirti 7–12 metų moksleiviams. Vaikai kviečiami mokytis kūrybinių technologijų ir atrasti programavimo pasaulį. Patalpas kartu su mokymo baze šioms pamokoms suteikia miesto savivaldybė.

„Stengiamės išnaudoti visas galimybes ir sudaryti sąlygas bei skatinti vaikus atrasti save, savo gebėjimus, talentus, kūrybiškumą“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Valė Gibienė.

„Projektas „Sourcery for Kids“ – tai lyg socialinis verslas, kuris suteikia galimybes savaitgaliais vaikams gauti nemokamų kūrybinių technologijų žinių. Vaikai čia išmoksta programavimo pagrindų, o vėliau išbando virtualią realybę, mobiliųjų aplikacijų kūrimą, animaciją, dizainą ir kt.“, – teigia šio projekto vadovė Aurelija Žilionytė.

Projektas duris Lietuvoje atvėrė 2017 m. rugsėjį Kaune ir Šakiuose. Vėliau prasiplėtė ir veikia Raseiniuose, Plungėje, Klaipėdoje. „Plečiamės ir kituose miestuose. Alytų pasirinkome, nes manome, kad jis yra perspektyvus. Čia matome plačias galimybės ir daug gabių vaikų“, – teigia A. Žilionytė.

Iniciatyvos „Sourcery for Kids“  atidarymas Alytuje vyks kovo 2 d. ir iki mokslo metų pabaigos kiekvieną šeštadienį mentoriai dvi akademines valandas 8–9 vaikų grupes mokys įvairių technologijų principų.

Užsiėmimų dalyviai mokysis pagal neformalaus švietimo (NVŠ) akredituotą programą. Ji leidžia ne tik žengti pirmuosius programavimo žingsnius, bet ir skatina kūrybiškumą, savarankiškumą, smalsumą, kitus reikšmingus įgūdžius, kurie atlieka kritinį vaidmenį vadinamosiose ateities profesijose. Vaikai atras kūrybinių technologijų pasaulį, ugdys logiką, kūrybišką mąstymą ir gebėjimą sujungti įvairias technologijas, naudodami įgūdžius, reikalingus sėkmingam darbui technologijų industrijose.

Pernai projektas gavo reikšmingą Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės palaikymą ir prisijungė prie Jos Ekscelencijos inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. O „Devbridge Group“ ir Kazickų šeimos fondo dėka daugiau kaip  400 vaikų Lietuvoje užsiėmimus lanko nemokamai.

Kasmet Alytuje atsiranda naujų ir inovatyvių popamokinės moksleivių veiklos rūšių, daugumos jų lankymo išlaidas dalinai dengia miesto savivaldybė. Jau keletą metų Alytuje veikia jaunųjų chemikų, ekonomijos ir verslo akademijos, jaunųjų matematikų ir robotikos akademijos.

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *