Kaip Alytui priartėti prie „G taško“?

Vietos žiniasklaidoje skaitau, ką savivaldybės klerkai nuveikė praeitais metais ir norom nenorom susimąstau. Tarp dešimt pagrindinių Alytaus miesto valdžios darbų – nauji „mikriukai“, vaikų žaidimų aikštelės, išasfaltuota gatvė… Svarbiausi darbai mieste, kuris kasmet tendencingai netenka daugiau kaip 1 000 gyventojų.

Po ilgų diskusijų pagaliau įsigytas naujas magnetinio rezonanso tomografas Alytaus ligoninei buvo labai svarbus, o ar reikėjo miestui „rolexo“ už daugiau kaip 66,5 tūkst. eurų, asfalto vietoje trinkelių ir kitų pasitaškymų pinigais – lai sprendžia miestelėnai.

Man kyla kitas klausimas – ar mes renkame valdžią tik tam, kad ši girtųsi, kaip leidžia biudžeto pinigus? Biudžeto, kurį mes visi sunešame. Situacija kiek keistoka – mes mokame valdininkams už tai, kad jie taškytųsi mūsų pačių pinigais. Ar turime sumokėti už tai, kad kažkas susimokėtų?!

Gal pakaks vaikštinėti po suremontuotus objektus, pozuoti, girtis, gausiai „aplaistyti“, o vėliau sugriuvus, ieškoti kaltų (pavyzdys – Žalioji gatvė) teismuose už mūsų visų pinigus?

Artėjančių savivaldos rinkimų startas jau paskelbtas. Besišypsantys kandidatai žarstosi šūkiais, kaip jie „yra arčiau mūsų“ arba „prisiima atsakomybę“. Nenoriu nieko įžeisti, bet kokią atsakomybę, jūs, gerbiamieji, prisiimate? Kaip sėkmingai ar nesėkmingai švaistysite?

Gaila, bet nė vienas nesakote (ir vargu ar pasakysite), kaip ketinate save nubausti, jei nesukursite jokios pridėtinės vertės miestui, nepritrauksite investicijų, stokosite gerų idėjų ir sprendimų? Ką darysite, kad Alytuje gyventojų daugėtų, o miestas klestėtų – ne nuo kalbų, o nuo darbų?

Ko norėčiau palinkėti kandidatams ir būsimiems tarybos nariams? Galvoti ne apie tai, kaip švaistysite rinkėjų pinigus ir girsitės savo „didžiais“ darbais, o kaip pritrauksite, „nu…zdinsite“ (pasak vieno vietos politiko) ir atnešite vieną kitą papildomą milijoną Alytaus miestui, jo žmonėms.

Verčiau pagalvokite, kaip iš biudžeto pinigų pirksite ne laikrodį už 66,5 tūkst. eurų, o padengsite 40 proc. pirmo būsto kainos jaunoms šeimoms. Dabar dešimt tokių, gavę po daugiau kaip 6 tūkst. eurų, veikiausiai ne į laikrodį Rotušėje akis pakėlę žiūrėtų, o rinktųsi būstą Alytuje, planuotų savo ateitį ir kurtųsi čia, o ne svajotų apie gyvenimą iš griuvėsių prikeltame Kaune ar „G tašku“ virtusiame Vilniuje.

Ir pabaigai – kai kurie nurimkite, tai – ne politinė reklama, nes artėjančiuose savivaldos rinkimuose dalyvauti neketinu.

Saulius Ivoška

4 komentarai apie “Kaip Alytui priartėti prie „G taško“?

  1. Visoje Lietuvoje gyventojų mažėja išskyrus Vilnių. Vis prie to pačio kabliuko grįžta. Gaila, eitų Saulius į rinkimus tai tada Alytus prisidėtų prie Vilniaus, būtų du augantys miestai. Būtų tvarka. Įdomu, kiek pats esi sukūręs pridėtinės vertės su savo versliukais.

    1. 66 tūkstančių Eur rolexas, bent išliekamąją vertę turi kažkokia, eglės puošimas-štai kur pinigai į balą!!!

  2. Kam kalbėt, bet kai kam, tai būtų proga tiesiog patylėt ir apmąstyt, kiek ir kam „gero“ jau esa nuveikęs, nors! dar net niekur aukščiau nepakliuvęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *