2018-aiais Alytaus rajone daugiau tuokėsi, daugiau ir skyrėsi

Civilinės metrikacijos skyriaus veikla apima žmogaus gyvenimą nuo gimimo iki pat mirties. Kaip ir kasmet, taip ir  2018-aisiais, Alytaus rajono tėvai registravo naujagimių gimimą, jaunavedžiai dalijosi santuokos įžadais, registruoti išėjusieji anapilin.

Nors daugeliui Civilinės metrikacijos skyrius asocijuojasi su švente, ypač su santuokų sudarymu, tačiau atliekama nemažai ir kitų funkcijų: čia ne tik priimami prašymai santuokai sudaryti ar vedamos santuokos registravimo ceremonijos, tačiau ir priimami prašymai dėl vardo, pavardės, tautybės pakeitimo, suteikiami asmens kodai naujagimiams, pildomi, pakeičiami civilinės būklės aktų įrašai, sudaromi gimimo, santuokos sudarymo, santuokos nutraukimo, mirties įrašai, išduodami liudijimai bei pažymos.

Alytaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Silvija Janulevičienė skaičiuoja, jog pernai jos vadovaujamas skyrius įregistravo 166 naujagimius ir į apskaitą įtraukė 46 gimimus, įregistruotus užsienio valstybėse. Daugiausia užsienyje gimusių įregistruota Jungtinėje Karalystėje. Per šį laikotarpį Alytaus rajone gimė 53 vaikais mažiau nei pernai, užsienyje – 29 mažiau.

Iš viso buvo sudaryta 212 gimimo įrašų. Gimė 108 berniukai, kurių populiariausi vardai Emilis, Matas, Herkus, Lukas, Jokūbas ir Vakaris, bei 104 mergaitės, kurias tėvai dažniausiai pavadino Gabrielės, Kamilės, Lėjos, Amelijos ir Gabijos vardais.

Per 2018 metus įregistruota 399 mirtys ir tai yra 16 mirčių mažiau negu 2017 metais. Keturi Alytaus rajono gyventojai mirė užsienio valstybėse.

Bene džiugiausi įvykiai skyriuje – naujų šeimų registravimas. Per praėjusius metus Alytaus rajone net 153 poros sumainė aukso žiedus. Iš jų 95 tuokėsi Civilinės metrikacijos skyriuje, 48 – bažnyčioje ir 10 – užsienio valstybėse.

Ankstesniais metais susituokė viena pora mažiau. 4 jaunuoliai sudarė santuokas su užsienio valstybių – Latvijos, Azerbaidžano, Baltarusijos ir Kazachstano, piliečiais.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos S. Janulevičienės, per praėjusius metus buvo nutraukta 13 santuokų daugiau nei ankstesniaisiais metais – 59.

Per metus sudaryta 10 vardo ir pavardės keitimo bylų. Civilinės būklės aktų pakeitimų ir ištaisymų bylų parengta 40. Alytaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius 2018 metais Alytaus rajono gyventojams sudarė 873 civilinės būklės akto įrašus.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *