Už pagalbą nelaimės ištiktai senolei – pilietiškiausio kaimyniško poelgio titulas

Aktyviausi šalies saugių kaimynysčių grupių puoselėtojai kartu su savo apskrities komisariatų bendruomenės pareigūnais gruodžio 5 dieną dalyvavo Kaune vykusioje pirmojoje konkurso „Veikliausia saugios kaimynystės grupė 2018“ konferencijoje.

Kiekvienas į ją atvykęs saugios kaimynystės grupės atstovas buvo apdovanotas atminimo dovanėlėmis, savo gerąja patirtimi pasidalino šešios Lietuvos saugios kaimynystės grupės. Renginyje susirinko gausus būrys pilietiškų ir saugią kaimynystę puoselėjančių žmonių, kurie nuolat bendrauja ir puikiai sutaria su savo apskrities policijos pareigūnais.

Nominaciją „Už pilietiškiausią kaimynišką poelgį“ laimėjo Lazdijų rajone aktyviai veikianti saugios kaimynystės grupė „Jotvingiai“. Laimėjimas jai atiteko už tai, kad 2015-ųjų metų lapkričio naktį Lazdijų rajone Strumbagalvės kaime gyvenantis Gintautas Kalinauskas nepabūgo sutramdyti į vienišos senyvos kaimynės namus įsibrovusio jauno plėšiko. Pamatęs, kad prie lango stovi lengvais drabužiais apsirengusi 84-erių kaimynė, Gintautas suprato, kad kažkas atsitiko negera. Senolę saugiai palikęs su savo žmona, jis apsiginklavęs šakėmis išskubėjo į nelaimėlės namus, kuriuose ne tik apsaugojo jos turtą, bet ir sulaikė nusikaltėlį.

Pasak policijos pareigūnų, norint, kad veiktų saugios kaimynystės grupė, būtini trys komponentai: savivalda, bendruomenės (grupės) vadovas ir policija, kuri tarpininkauja ir bendradarbiauja su kitomis institucijomis ir gali patarti, padėti spręsti saugios aplinkos problemas.

Jei kažkas sukėlė įtarimą, nereikėtų galvoti, kad kažkas kitas paskambino policijai ir kiekvienas privalo nedelsiant veikti. Geriausia ir pigiausia apsauga – kaimynų bendravimas. Svarbu atminti, kad vieningi ir budrūs kaimynai gyvena saugiau. Saugi kaimynystė – tai kaimynų bendradarbiavimas, padedant policijai ir kitoms institucijoms bei stiprinant saugumą gyvenamojoje vietovėje.

Daugiau informacijos apie saugią kaimynystę galima rasti:

https://alytus.policija.lrv.lt/lt/bendruomenes-pareigunai/saugi-kaimynyste

Alytaus apskr. VPK informacija

Panašūs įrašai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.