Pokyčiai Alytaus viešajame transporte: neliks 13, 14 ir 20 numerių „mikriukų“

Jau netrukus Alytaus miesto viešasis transportas pasikeis iš esmės. Naujasis vežėjas – savivaldybės skelbtą konkursą laimėjusi bendrovė „Kautra“ – žada: nauji autobusai į miesto gatves išriedės dar prieš Kalėdas, o informacinių švieslenčių ir elektroninių bilietų keleiviai sulauks prieš Velykas.

Viešosios įstaigos „Alytaus infrastruktūra“ Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė Diana Klimenkienė sako, kad ne tik šie pokyčiai laukia alytiškių ir miesto svečių, paslaugas pradėjus teikti „Kautrai“ naujovės atsiras ir maršrutuose – keisis jų laikai, autobusų numeriai, važiavimo trajektorijos. Su naujais maršrutais ir grafikais keleiviai jau dabar gali susipažinti interneto svetainėje www.stops.lt/alytus .

Pavyzdžiui, į gatves išriedėjus naujiems „Kautros“ autobusams, vietoje šiuo metu esančių dešimties maršrutų bus dvylika, sunumeruotų skaičiais nuo 1 iki 12. Nebeliks iki šiol pro Vidzgirio mikrorajoną važiavusių 13, 14 ir 20 numerių autobusų, vietoje jų keleivius į šį mikrorajoną veš 1, 4, 5, 9 ir 12 numeriais pažymėti „mikriukai“.

Be to, atsiras nauji maršrutai gatvėse, kuriose iki šiol jokių maršrutų nebuvo – Kepyklos, Kauno, Klevų, Gardino, Daugų, Birutės ir kitose. Štai Vilties gatve važiuos net du skirtingi autobusai – 2 ir 12 numerio, tai darys net ir savaitgaliais.

Darbo dienomis alytiškiams vėliau sugrįžti į namus sudėtinga neturėtų būti. Pavyzdžiui, 3 numerio autobusas kursuos nuo „Dainavos“ siuvimo fabriko iki Alytaus pieninės, pravažiuodamas Žuvinto ir A. Jonyno gatvėmis. Darbo dienomis paskutinis jo maršrutas nuo „Dainavos“ bus 22 val. 32 min., savaitgaliais ir šventinėmis dienomis – 18 val. 59 min.

Savaitgaliais ir šventinėmis dienomis kiek sudėtingiau – beveik visi maršrutai mieste darbą baigs iki 20 valandos, vienintelis 12 numerio autobusas po 21 valandos paskutinį kartą keleivius veš į Pirmąjį Alytų nuo „Dainavos“ siuvimo fabriko (važiuos Kepyklos, Vilties, Kauno ir kitomis gatvėmis). Joks autobusas sekmadienį po 19 valandos nevažiuos ir Naująja gatve.

Apskritai jokio susisiekimo viešuoju transportu sekmadieniais neturės sodų bendrijos „Nemunas“, Merkinės ir Sūkurio gatvių, Geležinkelio stoties rajono, Miklusėnų gyventojai – bent jau kol kas jokie maršrutai šiose gatvėse ir gyvenvietėse nenumatyti.

„Kol neišbandėme visko praktiškai, nežinome kaip bus. Suprantu, kad daug kas keičiasi ir naujovės piktina gyventojus, tačiau jei norime tvarkos ir kitokios viešojo transporto kokybės, reikėtų priimti jas. Tikiu, kad laikui bėgant taip ir bus“, – sako D. Klimenkienė.

Anot jos, visi maršrutai ir grafikai buvo sudaryti remiantis 2017-ųjų metų pradžioje surengtos gyventojų apklausos rezultatais, atsižvelgta ne į pavienių asmenų, o į daugumos nuomonę. Antra, buvo paisoma ir iki šiol buvusių grafikų bei maršrutų, keleivių srautų. Be to, keleiviai Alytuje bus vežami 32 autobusais, miesto savivaldybė su vežėju atsiskaitys už faktiškai nuvažiuotus kilometrus, todėl grafikus stengtasi sudaryti taip, kad savivaldybė patirtų kuo mažiau nuostolių ir visi autobusai važiuotų „pilnu krūviu“.

Alytaus miesto viešojo transporto maršrutus ir grafikus viešosios įstaigos „Alytaus infrastruktūra“ užsakymu sudarė bendrovė „Merakas“.

Viešosios įstaigos „Alytaus infrastruktūra“ Viešojo transporto administravimo skyriaus vadovė neatmeta galimybės, jog ateityje maršrutų grafikai galėtų būti pakoreguoti pagal keleivių poreikius. „Maršrutų nepakeisime, tačiau grafikus bus galima kažkiek pakeisti. Bet vėlgi pasikartosiu, palaukime ir išbandykime“, – portalui dzukijosveidas.lt sakė D. Klimenkienė.

Panašūs įrašai:

9 komentarai apie “Pokyčiai Alytaus viešajame transporte: neliks 13, 14 ir 20 numerių „mikriukų“

  1. REikia atsižvelti gal kažkiek ir į tai,kokiu laiku grįžta autobusai (vakarop) iš Kauno,iš Vilniaus. Parvažiuoja žmonės išlipa stotyje,ateina į sustojimą- o miesto autobusai jau nevažiuoja.Va šią situaciją tikrai reikėtų apsvarstyti. Juk ne visi važinėja savais automobiliais į kitus miestus. Nors vieną ar pora maršrutų reikėtų palikti ir savaitgaliais važinėti ilgiau.

  2. Kodėl Miklusėnų gyvenvietės gyventojai ir vėl sekmadienį atskirti nuo miesto.Nejaugi dauguma taip pageidavo?

  3. Siūlau ilginti laiką, saulė vasarą dar ne nusileidus, o pravažiuoti iš bet kokio renginio nėra galimybės. Taip senjorai priversti likti namuose, nes su taksi neprivažinėsi.

  4. Ir ne tik jonyno bet ir putinų žmonėms tai pat bus geriau ne jums vieniems cha 😂😂😂😂😂😀😀😀😁😁😁😁😀😀😀😀😀 tai va tad per daug nesvaikit, ir mums tas pats bus kaip ir jums valdžia yra valdžia ji sprendžia o ne męs apie tokius dalykus pavz. Apie mikriukus, tad mažiau lia iki 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😂😂😂😂😂😂😂😁😁😁😁😁

  5. jeigu galvotume apie miestą-jo taršą ir nevairuojančius keleivius, būtini nors kas 60 minučių visi stabilūs maršrutai, visomis savaitės dienomis iki 24 val.

  6. Apsurdas… o tai kaip nuo pavasario iki rudenio žmonėms iš “Nemuno” sodų grįžti namo sekmadieniais ?? Kai daugiausiai yra važiuojančių ?? 😡😡😡

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *