Bibliotekoje – Švediją ir jos gyventojus atspindinti paroda

Sakoma, jog kalba yra vartai į šalies kultūrą, o žodynas yra visuomenės veidrodis. Ir nors mūsų pažintis apie svečias šalis dažniausiai apsiriboja vien tik kelionėmis arba naršymu internete, geriausia būdas pažinti užsienio šalį yra išmokti jos kalbą arba bent keletą padėkos žodžių, kurių dėka jūsų viešnagė svetur bus žymiai šiltesnė ir svetingesnė.

Tad galbūt neatsitiktinai Švedijos ambasados Lietuvoje ir Švedijos instituto, užsiimančio informacijos apie Švediją sklaida, dėka rajono viešojoje bibliotekoje ir išvydo dienos šviesą edukacinė paroda „Švedija: Nuo A iki Ö“.

Joje pristatoma vienuolika informacinių stendų, kuriuose patalpinta visa švedų abėcėlė: 26 lotyniško alfabeto raidės ir 3 tik švedams būdingos raidės – Å, Ä ir Ö. Kiekvienai abėcėles raidei parinktas po vienas žodis, atspindintis Švediją ir švedus. „Tokiu būdu žodžiai padės jums geriau suprasti, kaip gyvename Švedijoje“, – teigia parodos organizatoriai švedai.

Tad visi mylintys Švediją bei svetingus šio krašto žmones iki gruodžio 31 d. kviečiami apsilankyti Alytaus rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir švediškų žodžių dėka susipažinti su šios šalies istorija, kultūra, švedų gyvenimo būdu bei jų tradicijomis.

Arnoldas Šatrauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *